همیشه
کوکـــه ...

گارانتی ساعت شامل چه مواردی می شود؟ اشتباه نکنید!

هنگام خرید هر کالایی، معمولا آن کالا دارای شناسنامه یا گارانتی است، یکی از مواردی که خریدار به آن توجه می­کند، داشتن گارانتی است. قوانین و شرایط گارانتی­ ها برای هر کالا متفاوت است. در رابطه با ساعت­ های مچی این مسئله وجود دارد، که شرایط گارانتی با توجه به برند ساعت متفاوت است. برخی از شرکت های تولید کننده­ی ساعت، قاب و بند ساعت را ضمانت می کنند که در صورت بروز مشکل قابل تعویض باشد، برخی از برند­ها طبق شرایط گارانتی، در یک زمان تعیین شده، ساعت را به طور کامل تعویض می­کنند. در این مقاله سعی داریم تعدادی از شرایط و قوانین گارانتی ساعت را به شما توضیح دهیم. با این مقاله از گالری ساعت کوک همراه باشید!

گارانتی ساعت شامل چه مواردی می شود؟

به مشتریان توصیه می شود که کارت گارانتی ساعت خود را به عنوان مدرک خرید نگهداری کنند. هنگام بروز مشکل، این کارت برای نشان دادن پوشش گارانتی مورد نیاز است. گارانتی، برای هر برند ساعت متفاوت است، اما معمولاَ شامل، عدم کارکرد صحیح ساعت، خرابی تقویم در ساعت­های مجهز به تقویم، عدم حرکت صحیح عقربه ها، کرونوگراف در ساعت­ های مجهز به کرونوگراف، و سایر شرایط دیگر است. اگر یک قطعه از ساعت تحت پوشش گارانتی باشد و در تاریخ استفاده از ضمانت باشد، ساعت تعمیر یا تعویض می­ شود. در گارانتی تمامی ساعت­ ها یکسری شرایط و قوانین وجود دارد که شامل گارانتی نمی شود، مانند: باتری ساعت، جعبه و بند ساعت، آسیب ناشی از عدم مراقبت، تصادف، ساییدگی، خراش، آسیب ناشی از آب، مگر آنکه ساعت ویژگی مقاوم در برابر آب را داشته باشد. اگر ساعت شما به دلیل تصادف، سهل انگاری، سرویس غیر مجاز، و سایر عواملی که باعث آسیب به ساعت شود، دچار خرابی شود، گارانتی فاقد اعتبار است. در صورتی که اشکال از کیفیت و کارکرد ساعت باشد، شرایط گارانتی دارای اعتبار است.

شرکت تولید کننده ساعت سیکو (SEIKO)، در طول دوره ضمانت، خدمات تعمیر و تنظیم رایگان را در برابر هرگونه نقص را تضمین می­کنند. البته به شرط آنکه ساعت طبق دستور العمل استفاده شود. یکسری خدمات تعمیر و تعویض در گارانتی وجود دارد که، اگر در دوره ضمانت هم باشد، ملزم به پرداخت هزینه است، این شرایط شامل موارد زیر است:

  • تعویض بند ساعت، چرم یا بند پارچه­ای.
  • مشکلاتی در مورد، شیشه­ یا بند ساعت ناشی از تصادف یا استفاده نادرست.
  • خسارات ناشی از بلایای طبیعی از جمله آتش سوزی، سیل، زلزله.
  • تعویض باتری.
  • خسارت ناشی از تعمیرات توسط شخص دیگری غیر از مجموعه شرکت سیکو.

به این نکته توجه کنید، یکسری شرایط وجود دارد که شامل گارانتی نمی باشد مگر با پرداخت هزینه، بصورت کلی مواردی مانند باتری، بند، اجزای داخل صفحه ساعت، در هیچ برندی شامل موارد گارانتی نمی­باشد.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دلیل بازگشت وجه