تمیز کردن ساعت مچی

راهنمای جامع تمیز کردن ساعت مچی و انواع بند ساعت

تمیز کردن ساعت مچی هم به طول عمر ساعت شما اضافه می‌کند و هم باعث می‌شود ساعت مچی شما همیشه تمیز و درخشان و شیک باقی بماند. تمیز کردن هر ساعتی قاعده خاص خودش را دارد و  در ادامه به روش‌های تمیز کردن انواع ساعت مچی و به‌طور مخصوص بندهای متفاوت ساعت می‌پردازدیم. ساعت مچی شما در کنار بهبود استایل شخصیتان، می‌تواند به جایگاه شما اشاره داشته‌باشد. به همین دلیل تمیز و مرتب بودن آن می‌تواند نقش به‌سزایی در استایل شما ایفا کند. درهرحال برای هر کسی که از ساعت مچی استفاده‌‌ی روزمره دارد، تمیز نگه‌داشتن ساعت مچی دغدغه‌ای همیشگی است. برای تمیز کردن ساعت مچی باید چند نکته را رعایت کرد تا به خود ساعت آسیبی نرسد و حتی به بهبود عملکرد ساعت شما کمک کند.

چگونه ساعت مچی خود را تمیز کنیم؟!

برای تمیز کردن ساعت مچی، لازم است بند و شیشه و قاب ساعت خود را تمیز کنید. برای تمیز کردن هریک از این دو بخش، می­توانید از ترکیب صابون شستشو و آب گرم (نه جوش) و ­ مسواک نرم تمیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که هنگام تمیز کردن ساعتتان، نباید از مواد شیمیایی استفاده کنید زیرا این مواد به ساعت شما آسیب خواهد زد و روند کاری آن را مختل می‌کند. گاها می‌تواند منجر به حساسیت‌هایی هم بشود.

برای تمیز کردن ساعت مچی به چه وسایلی احتیاج داریم؟

مسواک با فرچه‌های نرم، خلال دندان، پارچه‌های نرم یا پارچه‌ی عینک ، دستمال بهداشتی و پدهای الکلی طریقه‌ی تمیز کردن ساعت مچی بسته به بندی که دارد متفاوت است. نمی‌شود از یک شیوه برای تمیز کردن ساعت مچی استیل و پلاستیکی استفاده کرد. در ادامه به تک‌تک این بندها اشاره می‌کنیم و راه‌های خاص نظافتشان را خواهیم گفت. تمیز کردن ساعت مچی یکی از عوامل موثر در طول عمر و ماندگاری بیشتر ساعت است و کارکرد ساعت شما را روان‌تر می‌کند. باید قبل از اقدام به تمیزکردن ساعت، درباره‌ی ساعتتان اطلاعات کسب کنید و ساختمان درونی ساعت خودتان را بشناسید یعنی میزان مقاومت ساعت در برابر آب، رطوبت و مواد شیمیایی از جمه فاکتورهایی است که می‌بایست پیش از آغاز تمیزکاری به آنها توجه ویژه داشت.

بند استیل ساعت مچی را چه‌طور تمیز کنیم؟

MTP-SW340D-7AVDF بند استیل از مقاوم‌ترین و در عین‌حال شیک‌ترین بندهاست. به همین دلیل است خرید ساعت مچی زنانه بند استیل بسیار رونق دارد. برای این‌که همیشه برازنده بماند و طول عمر بالایی داشته باشد باید نکاتی را برای تمیز کردن ساعت مچی با بند پلاستیکی در نظر بگیرید. در ظرف مناسبی محلولی از آب و صابون و مقداری الکل درست کنید. بند ساعت را به مدت سی دقیقه درون محلول انداخته و اجازه بدهید لکه‌ها تمیز شوند. اگر بعد از سی دقیقه نتیجه مطلوبتان نبود این ماندن در محلول را می‌توانید تا دو ساعت یا اندکی بیشتر هم ادامه بدهید. هرچه بیشتر باقی بماند گردوغبار در صورتی که خشک هم شده باشد جدا خواهد شد. می‌توانید بند را درون محلول با مسواک خوب شستشو بدهید. با پارچه‌ای که در این محلول نم‌دارش کردید می‌توانید شیشه‌ی ساعت را هم تمیز کنید. بعضی از لکه‌های خشک‌شده‌ي پشت صفحه‌ی ساعت و یا لای درز بند را می‌توانید با خلال دندان تمیز کنید و بعد با پارچه‌ی تمیزی خشک کنید. بعد از شستشوی کلی با پارچه‌ای نخی خوب خوب ساعت را خشک کنید. و برای جلوگیری از پوسیدگی تمام اجزای ساعت را با سشوار خشک کنید. خرید ساعت مچی نیوی فورس با بند استیل

نحوه تمیز کردن بند استیل ساعت چگونه است؟

برای تمیز کردن ساعت استیل ضد زنگ باید به قاب ساعت و بند ساعت توجه کنید. زیرا هر دو آنها به تمیز کردن نیاز دارند. با استفاده از مخلوط صابون و آب گرم یا ولرم، پارچه های نرم و مسواک به راحتی می توانید هر دو آنها را تمیز کنید بدون آنکه هیچ گونه آسیبی به ساعت تان وارد شود. به این نکته مهم توجه کنید که ساعت استیل ضد زنگ خود را به هیچ عنوان با مواد تمیز کننده شیمیایی تمیز نکنید زیرا باعث می شود به ساعت تان آسیب جدی وارد شود. حال در ادامه نکات مهم نحوه تمیز کردن بند استیل را توضیح می دهیم.
  • در صورت امکان حتماَ بند استیل ساعت مچی تان را جدا کنید. به خصوص اگر ساعت شما ویژگی مقاومت در برابر آب را ندارد بهتر است که بند ساعت را جدا نمایید تا مانع از آسیب به موتور و بدنه ساعت شوید. با جدا کردن بند ساعت، به راحتی و بدون استرس میتوانید آن را بشویید و تمیز کنید.
انواع مختلف ساعت های استیل ضد زنگ، به روش های مختلفی جدا میشوند. برخی از آنها با یک کلیک ساده و یا یک دکمه از بدنه ساعت جدا می شوند. و برخی دیگر، نیاز به پیچ گوشتی مخصوص دارند. اگر در این کار مهارت و تخصصی ندارید بهتر است با یک ساعت ساز مشورت کنید تا بند ساعت تان دچار آسیب و خرابی نشود.
  • بندهای ساعت مچی تان را خیس یا نم دار کنید. آن را درون مخلوط آب ولرم و صابون یا الکل قرار دهید و آن را به آرامی مالش دهید. خیساندن بند ساعت تان باعث می شود که گرد و غبار یا سنگریزه یا هر چیزی که در بین اتصالات آن جمع شده است از بین برود.
مدت زمانی که ساعت تان را درون مخلوط آب گرم و صابون یا الکل قرار میدهید به میزان کثیفی بند ساعت تان بستگی دارد. اگر خیلی کثیف است بهتر است آن را چند ساعت در این مخلوط قرار دهید. ولی اگر مرتب آن را تمیز می کنید و بند ساعت تان خیلی کثیف نیست، آن را به مدت سی دقیقه در این مخلوط بخیسانید. اگر سر ساعت تان از بند ساعت جدا نشد، قاب ساعت را با حوله کاغذی یا پلاستیکی بپوشانید و آن را با نوار چسب محکم ببندید تا از آسیب رساندن به موتور ساعت جلوگیری شود.
  • در مرحله بعد و پس از خیساندن بند ساعت، حال باید بین اتصلات بند ساعت را تمیز کنید. بدین منظور، از یک مسواک با موی نرم استفاده کنید و مسواک را به صابون یا الکل آغشته نمایید. با این کار، به راحتی می توانید کثیفی ها و آلودگی های که در شکاف های بند ساعت قرار گرفته اند را به آرامی از بین ببرید.
  • نحوه تمیز کردن بند استیل مستلزم رعایت کردن یکسری نکات است. هنگام تمیز کردن ساعت مچی تان از مواد شیمیایی استفاده نکنید. برخی از پاک کننده های شیمیایی حاوی بنزین یا مواد مشابه هستند که می توانند اسیتل ضد زنگ را خراب کنند و یا بعث تغییر رنگ بند ساعت تان شود. همچنین، به مرور زمان باعث ایجاد حساسیت در پوست تان می شود. پس با استفاده از آب ولرم و صابون یا الکل، ساعت استیل تان را تمیز نمایید.

راهنمای تمیزکردن بندهای سلیکونی

برای تمیز کردن ساعت مچی با بند سیلیکونی می‌توان از خمیردندان، الکل و بیکینگ پودر کمک گرفت. مثل تمام ساعت‌ها ابتدا بند را جدا کنید و روی آن خمیردندان بریزید. با مسواک نرمی آهسته خمیردنداد را روی بند پخش کنید و آبکشی کنید. اگر همچنان حس تمیزی نداشتید، می‌تونید مقداری الکل روی پنبه بزنید و به آرامی روی بند بکشید. در آخرین روی هم باید بکینگ پودر را با آب مخلوط کنید تا به بافتی مانند خمیردندان برسد. بعد از شستن بند با این محلول، آن را آب بکشید و خشک کنید. در روش سوم لکه‌های روغنی بند به آسانی پاک می‌شود. با این سه روش می توانید برای تمیز کردن بند سیلیکونی ساعت اقدام کنید. خرید ساعت کیو اند کیو با بند سیلیکونی

تمیزکردن بندهای چرم

A12A-003PY   مانند مابقی بندها ابتدا آن را از ساعت جدا کنید تا اگر درصدی ساعتتان در برابر آب مقاوم نیست، آسیبی به آن نرسد و اتفاقی برای ساعتتان نیافتد. با یک پارچه‌ي عینک تمیز و خشک، گردوغبار روی بند را در وهله‌ی اول تمیز کنید. بهترین ماده برای تمیز کردن بند چرمی صابون است اما چه‌طور باید با صابون بند چرمی را تمیز کرد؟ باز هم به یک پارچه‌ی عینک تمیز و خشک نیاز دارید. پارچه را کمی نم‌دار کنید. تکه‌های کوچکی از صابون را برش دهید و روی پارچه بگذارید. و با حرکات دورانی و آهسته بند را تمیز و شستشو کنید. دوباره با یک پارچه‌ی عینک خشک رطوبت بند را بگیرید و خشک کنید. از کالکشن کاسیو بند چرمی دیدن نمایید

بندهای پارچه‌ای

بندهای برزنتی، ناتو، زولو و پرلون همگی جزو بندهای پارچه‌ای به حساب می‌آیند که روش تمیز کردنشان شبیه به هم است. منتهی دو روش برای تمیز کردن بند پارچه‌ای وجود دارد که اولین روش از روش‌های تمیز کردن ساعت با این بند، استفاده از محلول آب و مایع است. این محلول بسیار کاربردی است و کار با آن بسیار راحت است. باز هم مثل دیگر ساعت‌ها بند را جدا کرده و آن‌را به طوری که تمامش در محلول باشد در آب و مایع قرار دهید و اجازه بدهید زمان بگذرد. آب را می‌توانید با شامپو یا مایع ظرفشویی و دستشویی  مخلوط کنید. فرقی ندارد نوع مایع و جزئیاتش. پس از اینکه بند پارچه‌ای را درون محلول آب و مایع قرار دادید اجازه دهید 15 دقیقه خیس بخورد و پس از آن با مسواک نرم روی بند بکشید تا خیلی خوب تمیز شود. حالا می‌توانید بند برزنتی را زیر آب بشویید و آن را در محل خشکی قرار دهید تا به صورت طبیعی خشک شود. بهتر است برای بندهای پارچه‌ای سشوار را انتخاب نکنید. اجازه بدهید به طور طبیعی خشک شود و دوباره به ساعت وصل کنید. ممکن است بند ساعت شما آنقدر کثیف باشد یا دارای لک هایی باشد که روش قبلی نتوانند آن را تمیز کند. در نتیجه یک روش دیگر را امتحان کنید. ابتدا بند ساعت جدا نمایید و آن را در مخلوط OxiClean (سفید کننده) و آب یخ قرار دهید و اجازه دهید به مدت چند دقیقه در این محلول خیس بخورد. این روش، یک گزینه ی بسیار عالی برای تمیز کردن بند ساعت برزنتی تان است. اما به شما توصیه می کنیم از این روش هر چند ماه یکبار استفاده نمایید. به این نکته مهم دقت کنید که اصلاَ از آب گرم یا داغ استفاده نکنید و ترجیجاَ از آب ولرم یا سرد استفاده  نمایید. زیرا آب گرم می تواند به بافت نایلونی بند برزنتی آسیب وارد کند.

نکات حائز اهمیت در تمیز کردن ساعت مچی

  1. حتما از مسواکی با برس نرم استفاده کنید. چون مسواک زبر می‌تواند روی بند ساعت خط و خش بی‌اندازد.
  2. اگر بندهای سلیکونی را با الکل تمیز می‌کنید به‌خاطر داشته باشید که از الکل با درصد پایین استفاده کنید
  3. بندهای برزنتی و پارچه‌ای را هیچ‌وقت زیر نور خورشید و سشوار خشک نکنید چون باعث می‌شود آب میان تاروپود پارچه به سرعت خشک شود و باعث سفتی بند ساعت شود.
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.