سرویس ساعت از چه مراحل و ویژگی هایی برخوردار است؟

اگر شما دارای یک ساعت اورجینال همچون دنیل کلین، نیوی فورس، و یا کیو اند کیو هستید بهتر است بدانید سرویس ساعت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. مانند هر کالای سرمایه ای که برای خود تهیه کنید، با پرداخت پول برای خرید یک ساعت مچی و یا هر دارایی با ارزش و تحویل گرفتن آن، تعهد شما پایان نمی یابد. دقیقاً مانند یک دستگاه یا تجهیزاتی با آخرین فن آوری، یک ساعت دقیق هم که به خوبی مهندسی شده است، برای به حداکثر رساندن عملکرد خود، نیاز به نگهداری منظم دارد.

سرویس ساعت

در چه فاصله زمانی باید سرویس ساعت را انجام داد؟

فرکانس زمانی بازبینی ساعت بستگی به نوع ساعت شما و همچنین میزان ساییدگی و خرابی آن دارد. قاعده کلی این است که هر سه تا پنج سال یک سرویس کامل برای ساعت خود انجام دهید تا در بهترین حالت کاری نگه داشته شود. اگر چک آپ ساعت به طور مرتب انجام شود، هرگاه مشکلی در حال شکل گرفتن باشد، به راحتی قابل تشخیص بوده و حل خواهد شد.

سرویس و تعمیر ساعت را در کجا می توان انجام داد؟

توصیه می شود خدمات مورد نیاز و چک آپ ساعت خود را توسط نمایندگی سازنده ساعت خود انجام دهید. تعمیرکاران ساعت که مرتبط با نمایندگی باشند، درک بیشتری از عملکرد ساعت شما خواهند داشت. نمایندگی بهترین محل برای حل مشکلات و تنظیمات متداول مرتبط با مارک ها یا مدل های خاص ساعت خواهند بود. اکثر ساعت سازهای با کیفیت کارگاه های داخلی خود را دارند که قادر به ارائه خدمات درجه یک برای هرگونه سرویس ساعت از تعمیرات اساسی ساعت گرفته تا تعویض باتری یا بند جدید می باشند.

به دنبال ساعت هوشمند با قیمت مناسب می گردید؟ بر روی برند ساعت اسمارت واچ کلیک کنید.

طول عمر ساعت به چه عواملی بستگی دارد؟

حفظ عملکرد دقیق ساعت شما فقط مربوط به ساعت سازهای ماهر نیست، بلکه مراقبت روزانه از ساعت مچی می تواند عمر ساعت شما را بسیار طولانی کند. لازم است دستورالعمل ها و توصیه های نگهداری تولید کنندگان را دنبال کنید تا از دارایی خود بیشترین بهره را ببرید. برای جلوگیری از سایش زودرس حتماً ساعت خود را به درستی روی مچ دست قرار دهید که در صورت امکان، از هرگونه موقعیتی که ساعت به راحتی آسیب می بیند، جلوگیری شود. هنگام ورزش یا مواردی که ساعت به راحتی ضربه می خورد، آن را از دست خود باز کنید. حتی اگر ساعت شما با نهایت دقت تولید شده باشد، با یک سرویس منظم می توانید روح تازه ای به ساعت مورد علاقه خود ببخشید تا بتواند فراتر از حد انتظار کار کند.

مراحل سرویس ساعت کدامند؟

۹ مرحله را باهم در این مقاله برررسی میکنیم تا انتها همراه ما باشید

۱/ بهتر است چک کردن ساعت در اولین مرحله توسط شعبه محلی نمایندگی ساعت انجام شود.

نمایندگی ساعت، مشاوره فردی برای ساعت را در شعبه محلی خود ارائه می دهند. حتی اگر فقط از آنها خواسته شود که بند ساعت را تمیز کنند، تعمیرکاران نمایندگی، ساعت را روی دستگاه زمان بندی برقی قرار می دهند تا همراه با صاحب ساعت نگاهی به عملکرد فعلی و حرکت ساعت بیندازند. این کار، روش خوبی برای فهمیدن این است که آیا زمان سرویس ساعت رسیده است یا خیر. در بیشتر موارد، به مالک ساعت گفته می شود که سرویس ساعت چه مدت طول می کشد و هزینه آن چقدر خواهد بود.

۲/ امکان دارد که برای بازبینی ساعت نیاز به انتقال ساعت به کارگاه مرکزی باشد.

نمایندگی محلی با همان سرویس اولیه، تمام جزئیات سفارش و خواسته های خاص مشتری را ثبت کرده و به کارگاه مرکزی تحویل می دهد. تعمیرکاران ساعت در کارگاه مرکزی از تجربه و تخصص کامل برای تعمیر همه مارک های ساعت مچی برخوردارند. جهت اطمینان، هر ساعتی که نیاز به تعمیر اساسی دارد، به دست یک متخصص واحد سپرده می شود.

۳/ تمیز کردن و پرداخت ساعت از اولین کارهایی است که روی ساعت انجام می گردد.

تعمیر کار جهت تعمیر ساعت، بند ساعت را جدا کرده و کِیس ساعت را باز می کند. لازم است تمام اجزای داخلی ساعت را تا کوچکترین پیچ با دقت تمیز کند. قاب و ساعت مچی فلزی توسط صیقل دهنده های ماهر، صیقل داده می شوند تا جایی که به اندازه کافی، نو و براق جلوه کنند. برای این فرآیند، تولیدکنندگان در مورد چگونگی حفظ صحیح سطوح مشخصه مارک ها و مدل های مختلف، دستورات لازم را به نمایندگی ساعت داده اند.

باز کردن اجزای ساعت

۴/ مرحله بعدی مونتاژ یا سوار کردن قطعات ساعت است.

سپس تعمیرکار ساعت دوباره قطعات ساعت را مونتاژ می کند، در مونتاژ باید به حفظ فاصله صحیح بین قطعات و مقدار گشتاور مناسب همه پیچ ها توجه کند. از روان کننده های جدید نیز جهت روانکاری ساعت استفاده می گردد. پیچ و مهره هایی که شکسته شده یا آسیب دیده اند، جایگزین می شوند. به عنوان مثال، بیشتر چرخ دنده ها، فنرهای کششی و کریستال ها لازم است جایگزین شوند. تعمیر کاران ساعت می توانند روزانه یک یا دو ساعت تعمیر و سرویس کنند. تعمیرات اساسی برخی از مدل ها ممکن است گاهی اوقات به دو روز زمان نیاز داشته باشد.

۵/ تست عملکرد ساعت از مراحل مهم بازبینی آن است.

بعد از اینکه ساعت کاملاً مونتاژ شد، تمام عملکردهای آن کاملاً آزمایش می شود. میزان مقاومت ساعت در برابر آب باید بررسی شود. حرکت مداوم ساعت باید بر روی یک ماشین زمان سنج الکترونیکی با دقت کامل آزمایش گردد. همه مراحل سوئیچینگ نیز باید با نهایت دقت عمل کنند. آزمایش تمام نقاط روغن کاری شده و اطمینان از دقیق بودن شاخص های تاریخ، حدود یک هفته طول می کشد. اگر ساعت کاملاً دقیق کار نکند، تعمیرکار ساعت بایستی یک بار دیگر تنظیمات آن را انجام دهد. مونتاژ اجزای ساعت

۶/ مرحله ششم، بررسی این موضوع است که آیا مکانیزم سیم پیچ اتوماتیک کاملاً دقیق کار می کند.

تعمیرکار ساعت، حرکات مکانیکی چرخ دنگ و فنرهای مویی را بررسی می کند. سپس لازم است میزان حرکت با استانداردهای شرکت سازنده تنظیم گردد. ساعت های کوارتز برای آزمایش مصرف، مقاومت سیم پیچ و زمان بندی بر روی آنالایزر ساعت های کوارتز آزمایش می شوند.

۷/ در این مرحله صافکاری خراش ها و فرو رفتگی ها انجام می گردد.

در هنگام تعمیر ساعت اگر بدنه و بند ساعت نیاز به اصلاح داشته باشد، ابتدا خراش ها و فرورفتگی های اصلی آنها برداشته می شود. سپس از وسایل یا افزار تمیز کننده اسفنجی و رشته های قابل انعطاف که “ماپ” نامیده می شود، استفاده می گردد تا تمیزکاری نهایی حاصل شود. هر گونه دانه و بافت نیز دوباره به داخل بدنه یا بند ساعت جاگذاری می شود. سپس با دَمِش اولتراسونیک یک تمیزکاری عمیق انجام می گردد. امروزه روش حمام مافوق صوت یا دمش التراسونیک، از بهترین روش ها برای شستشوی بردهای الکترونیکی و لوازم داخلی ساعت به حساب می آید.

۸/ بررسی نهایی از ملزومات مهم در چکاپ ساعت است.

قبل از اینکه ساعت مچی به مشتری تحویل شود، باید آخرین بررسی دقیق انجام گردد. کارمند مسئول کنترل کیفی، اطمینان حاصل می کند که حتی یک ذره گرد و غبار بین صفحه شماره گیری و کریستال وجود نداشته باشد. و عقربه ها دقیقاً در موقعیت های مناسب قرار بگیرند. ساعت برای آخرین بار بر روی دستگاه زمان بندی الکترونیکی قرار می گیرد و زمان پرش ها کنترل می شود.

۹/ در نهایت ساعت به مشتری بازگشت داده می شود.

پس از اطمینان در عالی بودن شرایط بررسی ساعت برای تحویل ساعت مچی، با صاحب ساعت تماس گرفته می شود. اگر مشتری بخواهد بداند دقیقاً چه اقداماتی برای تعمیرات و چک آپ ساعت انجام شده است، تعمیرکار ساعت، پاسخگوی او خواهند بود. برخی از تعمیرکاران ساعت، مدت زمانی را به عنوان ضمانت تعمیرات در نظر می گیرند.

پیشنهادات و نظرات خود را در همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.