همیشه
کوکـــه ...

تشخیص ساعت اصل از فیک چگونه امکان پذیر است؟

تشخیص ساعت اصل از فیک قبل از اقدام به خرید بسیار ضروری است. اگر فکر می کنید ساعتی که یکی از اقوام یا دوستان نزدیک شما داده اند گران قیمت و اورجینال است، احتمالاً یک ساعت اصل از برند معروف نیست. برای تشخیص ساعت اصل از فیک راه‌های زیادی وحود دارد. در این مقاله سعی داریم تعدادی از این روش‌ها را اعلام کنیم. متاسفانه این روزها سی درصد از حجم بازار ساعت، متعلق است به ساعت‌های تقلبی و این آمار نگران‌کننده و تکان‌دهنده است. این آمار در ایران به حدود ۵۰ درصد می‌رسد. در آغاز باید یاداوری کنیم که تشخیص ساعت اصل از تقلبی به آسانی‌ای که فکر می‌کنید نیست. در دنیای واقعی، شانس اینکه کسی به شما هدیه ای به ارزش بیش از ۱۰۰۰۰ دلار بدهد فقط به این دلیل که از او دور هستید، بسیار کم است. آنچه مهم است، این است که قبل از خرید ساعت اورجینال، ابتدا برای تشخیص ساعت اصل از فیک، بررسی­ های لازم را انجام دهید. از طریق ساعت کوک ، وب سایت مارک تجاری مورد علاقه خود را چک کنید. سؤالات خود را در مورد تفاوت ساعت برند و جعلی از انجمن­ های گفتگو و یا گروه فیس بوک بپرسید. با خرده فروش محلی در مورد ساعت انتخابی خود صحبت کنید. در بین راه‌های مختلف تشخیص ساعت اصل از فیک، چهار راه مورد اطمینان وجود دارد که از مابقی روش‌ها مطمئن‌تر است و ضریب خطای کمتری دارد. بعد از این چهار مسیر تقریبا هموار خواهیم رسید به روش‌های دیگری که احتمال کمتری دارد ولیکن موثر است. با ما همراه باشید تا در ادامه‌ی این مقاله بتوانیم به درستی درکی از اصلی و تقلبی بودن یک ساعت داشته باشیم. همچنین شما می توانید برای خرید ساعت مچی زنانه نیوی فورس و یا دیگر برند های اورجینال ساعت ، به محصولات فروشگاه ساعت کوک مراجعه نمایید.

قبل از خرید به خوبی ساعت را بررسی کنیم

قبل از این که پولی که به زحمت  بدست آورده ­اید، را حیف و میل کنید، خوب بررسی نمایید اگر شک دارید، ساعت را خریداری نکنید. اگر همه چیز برای اورجینال بودن ساعت خیلی روشن و واضح است، احتمالاً ساعت فیک می­باشد. جهت تشخیص ساعت اصل از فیک، به دنبال اشتباهات یا نقص های آشکار در ساعت باشید. توجه داشته باشید که ساعتهای برند با استفاده از استانداردهای بسیار دقیق و با کیفیت ساخته می شوند و همین امر باعث می­ شود هیچگونه رنگ پریدگی، خراش و یا کلمات با املای اشتباه در آن نباشد. علاوه بر این، مطمئن شوید که چفت بند ساعت خوب است، و اینکه ساعت به خوبی کار می­کند و می­تواند زمان را درست نشان دهد. به عنوان مثال، بعضی از ساعتهای جعلی، برخی از حروف برند را کامل نمی­ نویسند. بسیاری از ساعت های فیک Rolex با کیفیت پایین مشکلی در نمایش تاج ساعت اورجینال دارند. تشخیص ساعت اورجینال و فیک

چگونه ساعت اصلی را از ساعت تقلبی تشخیص بدهیم؟

یک) خرید از فروشگاه‌ها یا نمایندگی‌های معتبر که محصول را با گارانتی عرضه می‌کنند. فروشگاه‌های معتبر در ارائه محصول‌هایشان احساس مسئولیت می‌کنند و سعی می‌کنند همواره مشتری‌هایشان را از خودشان راضی نگه‌دارند. دو) برای کپی‌کاران جهان ساعت، کپی کردن تمام اجزای ساعت به هیچ‌وجه دشوار نیست به جز موتور آن. پس نتیجه می‌گیریم اگر موتور ساعت اصل باشد بی‌شک ساعت اصل است. اما برای فهمیدن ساعت‌هایی که قلب‌باز نیستند، شما به یک متخصص نیاز دارید که ساعتتان را بررسی کند و موتور و قلب ساعتتان را ببیند. اما باید درنظر داشته باشید که بازکردن ساعت باعث از بین رفتن گارانتی آن می‌شود و از آن به بعد ساعت شما فاقد اعتبار گارانتی خواهد شد. سه) رفرنس ساعت و تطابقش با گارانتی یکی دیگر از راه‌های تشخیص اصل بودن است. کافی است رفرنس و گارانتی را با نمایندگی اصلی ساعت در هرکجای جهان هستید چک کنید و در نهایت اگر مثلا در ایران به دلیل تحریم، نمایندگی رسمی وجود نداشت، رفرنس ساعت را در اینترنت جست‌وجو کنید و عکسش را به‌طور دقیق با کالایی که در اختیار دارید مطابقت بدهید. چهار) شما می‌توانید برای تشخیص ساعت اصل از فیک با توجه به امکانات ساعت پی ببرید. حالا این امکانات یعنی چی؟ در ساعت‌های اصلی هیچ‌یک از امکانات ساعت از جمله عقربه‌ها مثلا در ساعت‌دوم یا کرونوگراف یا کرونومتر و دیگر امکانات الکی نیست. باید تمام این امکانات فعال باشند و درست کار کنند و از روی ساعت قابل تنظیم باشند. شما می‌توانید با استفاده‌ی هم‌زمان از این چهار نکته، تا حدودی به تشخیص ساعت اصل از فیک که می‌خرید پی ببرید. اما به جز این نکات، نکته‌های دیگری هم هست که تا حدودی (البته کمتر از چهار نکته‌ی قبل) قابل اطمینان است و می‌شود با برایند این نکته‌های جدید در مجموع خرید درست و قابل اعتمادی داشت.

آیا وزن ساعت برای تشخیص ساعت اصل از فیک کافی است؟

ساعت را در دست نگه دارید تا مطمئن شوید که سنگین است. به خاطر داشته باشید که ساعتهای اصلی برند با فلزات گرانبها ساخته می شوند و قطعات متحرک کوچکی نیز دارند. به همین دلیل، این ساعت کمی سنگین تر از آنچه که به نظر می­رسد، خواهد بود. با این حال، اگر ساعت جعلی باشد به طرز شگفت آور سبک می­باشد. در صورتیکه برایتان ممکن باشد وزن ساعت مچی که پیگیر خرید آن هستید را با ساعت اورجینال تأیید شده، مقایسه نمایید. هر دوی آنها باید وزن مساوی هم داشته باشند. به عنوان مثال، اگر احساس کردید ساعت برند شما سبک است، دلیل خوبی برای فیک بودن آن وجود دارد.

برای دیدن ساعت های اورجینال بر روی کلمه ساعت مچی کلیک کنید

آیا حروف حکاکی شده روی ساعت اهمیت دارد؟

در تشخیص ساعت اصل از فیک حروف حکاکی ساعت را بررسی کنید که واضح و با کیفیت باشد. توجه داشته باشید که ساعتهای اصلی برند توسط ساعت سازان استاد ساخته شده اند که از ابزار دقیق حکاکی برای ایجاد حروف واضح و خوانا در ساعت استفاده می کنند. اگر هرکدام از حروف بهم ریخته و خواندن آن سخت باشد، می توانید فرض کنید که ساعت احتمالاً جعلی است. این قانون برای تمامی حروف و شماره سریال­ها صادق است. اگر دیدید که لبه­های اطراف یک حرف در کلمه Rolex به نظر ناصاف و کج است، احتمال زیاد دارد که آن ساعت جعلی باشد. تفاوت ساعت برند و جعلی

شناسایی طرح­های مختلف یک برند چه اهمیتی دارد؟

با طرح های مختلف برند انتخابی خود آشنا شوید. برای کسب اطلاعات در مورد ساعتی که برای خرید در نظر دارید، از طریق وبسایت ساعت کوک ، به دنبال عکس ­های ساعت های برند و همچنین قیمت هایی که به فروش رفته اند، باشید. به همین منوال، سبک طراحی معمول تولیدکننده را بررسی کرده و با علائم تجاری و مارک برند، و جزئیات بند ساعت که بین آن گروه مشترک است، آشنا شوید.

به دنبال ساعت فیک هستید یا اورجینال ؟

در تشخیص ساعت اصل از فیک اگر بدانید به دنبال چه چیزی هستید، احتمالاً تفاوت ساعت برند و جعلی را خواهید دانست و با نوع جعلی آن فریب نخواهید خورد. به عنوان مثال، به استثنای مدل نادری که در دهه ۱۹۳۰ از رولکس ساخته شده، ساعتهای رولکس دارای پشتی شیشه ای نیستند و همه مدل­ها دارای پشتی فلزی هستند. برچسب تاج همیشه بین زیرنویس Swiss Made در انتهای قسمت جلوی ساعت است. ساعتهای رولکس دارای سیکلوپس یا  Cyclops یا مربع شیشه ای کوچکی بر روی صفحه هستند که باعث بزرگتر شدن عدد تاریخ می­شوند.

شماره سریال ساعت چه اهمیتی دارد؟

مراقب باشید که ساعت دارای شماره سریال رسمی باشد. دقت کنید که ساعتهای برند در جایی از ساعت شماره سریال دارند که در کِیس و یا ضمانتنامه مطابقت دارد. مطمئن شوید که هر شماره یا هر برچسب دیگر با روش لیزری به طور واضح چاپ شده­اند و فقط مشابه اورجینال نباشند. به عنوان مثال، یک ساعت اُمگا، یک شماره سریال در راستای عدد ۱۲ در پایین صفحه دارد. این اعداد با لیزر چاپ شده و بایستی با شماره سریال در ضمانتنامه شما یکی باشد. در تصویر زیر یک ساعت فیک رولکس را می توانید مشاهده کنید. تشخیص ساعت اصل از فیک نمونه ساعت فیک رولکس

آیا خرید ساعت برند دست دوم صحیح است؟

ساعت برندی را خریداری کنید که جدید باشد و تاکنون فروخته نشده است. بهترین راه برای دانستن تفاوت ساعت برند و جعلی و جلوگیری از خرید ساعتهای فیک، خریدن از نمایندگی های انحصاری دارای مجوز است. اگرچه گران تر از خرید دست دوم است، اما احتمالاً خرید درستی انجام می­دهید. وقتی از نمایندگی ساعت جدیدی می­خرید، تمام مدارک و شماره ­های سریال، را تأیید می کنند. برای یافتن نمایندگی مجاز ساعت مورد علاقه خود، یک جستجوی آنلاین انجام دهید یا با پشتیبان سایت تولید کننده صحبت کنید.

نکته‌های تکمیلی برای تشخیص ساعت اصل از فیک

برای مثال باید توجه داشت که در ساعت‌های اصل به دلیل استفاده از سنگ‌های قیمتی مثل کریستال یا یاقوت و نقره، وزن زیادی دارند و در مقایسه دو ساعت شبیه هم می‌توان از این روش فهمید که کدام‌یک اصلی و کدام‌يک تقلبی است. به‌طور کلی اگر:
  1. جنس استفاده شده ناهموار و پوسته‌پوسته‌شده باشد
  2. فاصله‌ي اعداد و عقربه‌ها یکسان نباشد
  3. اشتباهات املایی و یا ایرادی در لوگو وجود داشته باشد
  4. بند ساعت به راحتی باز و بسته نشود
  5. تمام اجزای ساعت، لوگوی برند نداشته باشد. مثل سگک و بند و…
  6. صدای تیک‌تاک ساعت بیشتر از حد معمول باشد
شما با یک ساعت تقلبی روبه‌رو هستید. در ساعت‌های اصلی با هر رنج قیمتی این ایرادها دیده نمی‌شود. باید این را بدانید که هیچ ساعت تقلبی‌ای به هیچ‌وجه نمی‌تواند حتی نزدیک به یک ساعت اصلی بشود. کیفیت ساخت ساعت‌های اصلی و تقلبی زمین تا آسمان باهم متفاوت است. هر نگاه تیزبینی می‌تواند با اندکی دقت متوجه فرق دو ساعت مشابه بشود. ساعت‌های تقلبی سعی در ارزان بودن دارند و برای مثال وقتی ساعت رولکسی را کپی می‌کنند عموما نمی‌توانند نزدیک به نمونه‌ی اصلی بشوند چون برای رسیدن به آن جایگاه باید هزینه‌ی زیادی بپردازند و این برای شرکتی که سعی در کپی کردن و کپی فروختن دارد به هیچ‌وجه صرفه‌ی اقتصادی ندارد. نکته‌ی حائز اهمیت دیگری نیز وجود دارد. این‌که کمپانی‌های اصلی ساعت، همیشه برای جعبه‌هایشان سنگ‌تمام می‌گذارند. پس جعبه‌ي بی‌کیفیت و یا چاپ ضعیف روی کاتالوگ، نشانه‌ی تقلبی بودن آن است. اکثر برندهای معروف ساعت در تولید محبوب ترین ساعت مچی مردانه، لوگوی خودشان را در پشت محصول حک می‌کنند (رولکس در این مورد استثنا است) اما اخیرا ساعت‌های تقلبی هم این آرم حک شده را دارند و نمی‌شود صرفا به این مورد اکتفا کرد. بند ساعت نکته‌ي قابل توجهی از ساعت است. به غیر از حکاکی لوگو روی آن، گاها پوشیدن ساعت باعث می‌شود حسی که به ما منتقل می‌شود گویای اصل بودن آن باشد. کیفیت بالای محصولات اصلی همیشه به غیر از تماشایی‌تر کردن آن محصول، به حسی که مخاطب تجربه می‌کند هم کمک می‌کند. شماره سریالی که روی ساعت و یا جعبه‌ی آن نوشته شده است قابل پیگیری است. می‌توان به راحتی با مراجعه به وبسایت برند موردنظر و استعلام گرفتن شماره سریال به اصلی با تقلبی بودن ساعت پی برد.

سخن پایانی

تشخیص ساعت اصل از فیک با توجه به ترفندها و نکاتی که در اینجا ذکر کردیم، کار سختی نیست؛ صدالبته به راحتی هم نمی‌شود فهمید. برای تاکید مجدد، ضمن اینکه باید به بسته‌بندی محصول و ساعتی که می‌خرید هم توجه داشته باشید. شما برای کالایی مثل ساعت که کالای ارزشمند است هزینه می‌کنید. قطعا برند تولیدکننده خود را در برابر شما مسئول می‌داند و به همین دلیل هم هست که ساعت‌های اصلی و اورجینال در بسته‌بندی‌های لوکس و خیره‌کننده عرضه می‌شوند؛ اما برای ساعت مچی تقلبی و غیراصل اغلب از بسته‌بندی‌های معمولی استفاده می‌کنند. یا حتی در برخی از موارد مدل و برند جعبه با خود ساعت تفاوت دارد. توجه داشته باشید که تفاوت قیمت نمی‌تواند معیار خوبی برای تشخیص ساعت اصل از فیک باشد و ممکن است ساعت مچی تقلبی را با قیمتی شبیه به ساعت اورجینال عرضه کنند. بهتر است برای اطمینان به راه‌هایی که گفته شد، توجه داشته باشید. قیمت یکی از این راه‌هاست. اما برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر و خرید ساعت اصل با خیال راحت، بهتر است به تمام نکات در قالب یک پکیج راهنما توجه کنید.. قبل از تشخیص ساعت اصل از فیک باید از خودتان بپرسید قصد خرید ساعت اصل از یک برند معروف را دارید؟ در این صورت باید هزینه زیادی را برای خرید آن صرف کنید. ضمن اینکه باید به سراغ فروشگاه‌های برندهای معتبر بروید یا خرید خود را به شکل آنلاین از یک فروشگاه اینترنتی قابل اعتماد انجام دهید. در هر صورت دانستن ترفندهای تشخیص ساعت اصل از فیک، در هر روشی که خرید می‌کنید، ضرورت دارد و به نتیجه‌ی مطلوبتان کمک می‌کند. در کنار این‌که با خرید ساعت اصلی از چرخه‌ی ناهنجار ساعت‌های تقلبی حمایت نمی‌شود و برای دوست‌داران ساعت، بالا رفتن سواد عمومی در این‌باره یکی از لذت‌بخش‌ترین اتفاقات است. ساعت اصلی فقط و فقط در فروشگاه‌ های معتبر یافت می‌شود. لینک مراجع
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دلیل بازگشت وجه