نشانگر am:pm در ساعت

نشانگر am:pm در ساعت چه وظیفه ای دارد؟

نشانگر am:pm در ساعت در بسیاری از برند ها همچون دنیل کلین، کیو اند کیو، نیوی فورس و… ، در واقع به منظور آنکه بتوان در یک منطقه زمانی، تمایز بین نشانگر شب و روز را تشخیص داد، به ساعت ها اضافه می­شود. این امکان بسیار کار راه انداز است و می‌تواند به راحتی تفاوت دو بازه زمانی را نشان دهد. این ویژگی که به عنوان نشانگر AM – PM نیز شناخته می­شود، در برخی از ساعت های پیچیده قابل دسترسی است. به این دلیل  که عقربه ساعت شمار، دو چرخش کامل را در یک روز انجام می­دهد، نشانگر am:pm به دلیل سهولت در استفاده و تجربه استفاده مطلوب به بعضی از ساعتهای GMT اضافه می­شود. نمایش am:pm در ساعت 1- ساعتهای مجهز به امکانات اضافی GMT، اغلب دارای یک عقربه ساعت شمار اضافی هستند. 2- عقربه ثانیه شمار می­تواند به طور مستقل از ساعت استاندارد، استفاده شود تا هم برای کنترل مناطق زمانی دیگر و هم برای نمایش تفاوت بین مناطق زمانی خانه و محل فعلی به کار رود. مطالبی که ما در این مقاله به آن میپردازیم:
  • فرق ساعت های دیجیتال در ساعت چیست؟
  • تفاوت بین نشانگر MoonPhase و نشانگر AM / PM چیست؟
  • نحوه تشخیص am از pm

معنی AM و PM جهت نشانگر am:pm در ساعت چیست؟

احتمالا  مطلع هستید که در زبان انگلیسی برای زمان پیش از ظهر a.m. و برای زمان بعد از ظهر p.m. به کار برده می­شود. این علائم اختصاری از کلمات لاتین meridies  به معنای ظهر، ante به معنای قبل و post به معنای پس از، گرفته شده است. اصطلاح  ante meridiem) AM) به معنای قبل از ظهر و post meridiem) PM) به معنای بعد از ظهر است. از علامت اختصاری pm جهت مشخص کردن ساعتهای بین دوازده ظهر تا دوازده نیمه شب به کار می­رود. از طرف دیگر am برای نمایش ساعتهای بین دوازده نیمه شب تا دوازده ظهر کاربرد دارد. سوالی که همیشه پیش می­آید اینکه جهت نمایش خود ساعت­های دوازده ظهر و دوازده نیمه شب، pm یا am کدامیک استفاده می­گردد. ساعت­ها به صورت اتوماتیک، نمایش این علامت اختصاری در کنار عددِ ساعت را، برای ظهر با pm و برای نیمه شب با am به کار می­برند. شاید در ابتدا به نظر برسد که این امکان عملا کاربرد خاصی ندارد ولی بعد از مدتی استفاده کاملا نظرتان متفاوت می‌شود نشانگرها در ساعت کاسیو

چگونه می دانید ساعت AM یا PM است؟

سازندگان ساعت، انواع مدلهای ساعت دیجیتال را ارائه می دهند که همگی می­توانند زمان را به صورت استاندارد در قالب نمایشگر ۱۲ ساعته یا ۲۴ ساعته نمایش دهند. برای قالب ۱۲ ساعته، ساعت دیجیتالی زمان را با یک نقطه در گوشه بالای سمت چپ نمایشگر نشان می دهد تا نشان دهد ساعت هم اکنون در زمان PM است در حالی که در زمان نمایش قبل از ظهر یا AM، هیچ نقطه ای در گوشه نمایشگر ساعت وجود نخواهد داشت. گزینه دوم نمایش زمان در قالب ۲۴ ساعته است.

خرید ساعت مچی دیجیتال کاسیو

مثالی برای تشخیص AM یا PM ساعت

به عنوان مثال، در این حالت ساعت به جای نمایش ۱۰:۰۰ به صورت ساعت ۲۲:۰۰ نشان داده می شود. با فرمت ۲۴ ساعته، در گوشه بالای سمت چپ نمایشگر، نقطه ای برای نشان دادن زمان در حالت PM وجود نخواهد داشت. بنابراین نقطه‌ی نمایشگر دیجیتال فقط زمانی نشان داده خواهد شد که در قالب ۱۲ ساعته، زمانِ بعدازظهر یا PM را نشان می­ دهد.

فرمت نمایش ساعت های دیجیتال

به طور استاندارد، تمام ساعت های دیجیتال با نشانگر am:pm در ساعت و فرمت نمایش ۱۲ ساعته برنامه ریزی می­ گردند. این ویژگی قابل انتخاب است و به راحتی می توانید آن را به فرمت ۲۴ ساعته تغییر دهید. برای راهنمایی در مورد چگونگی تغییر نشانگر am:pm در ساعت، می­توانید به راهنمای مدل ساعت خود مراجعه کنید. تمام مدل های ساعت های دیجیتال برای نمایش زمان، دو گزینه قالب بندی ۱۲ ساعته و ۲۴ ساعته را ارائه می­دهند. برای راحتی دارندگان ساعت، فرمت نشانگر شب و روز به عنوان یک ویژگی، در حالت استاندارد نشان داده می­ شود و می­تواند در صورت دلخواه به راحتی توسط صاحب ساعت به فرمت ۲۴ ساعته تغییر یابد. نشانگر شب وروز در ساعت

چگونه می­توان نشانگر am:pm را روی ساعت دیجیتال تنظیم کرد؟

۱) برای تنظیم ساعت در زمان انتخابی کاربر، در قالب ۱۲ ساعته که دارای نشانگر am:pm در ساعت باشد و یا در قالب ۲۴ ساعته بین المللی، لازم است سوئیچ را به وضعیت CLOCK تغییر دهید. سپس دکمه ۱۲HR  را برای فرمت مورد نظر به حالت  ۲۴HR عوض کنید. ۲) دکمه های HR ،MIN ، SEC را برای تنظیم زمان واقعی، فشار دهید. بعد از کامل شدن تنظیم، سوئیچ را به حالت LOCK بکشید. در حالت CLOCK ، کلید START/STOP را یک بار فشار دهید تا عملکرد شمارش ساعت شروع شود، بار دوم فشار دهید تا شمارش متوقف شود. فشار سوم برای راه اندازی مجدد است. اگر بعد از توقف CLEAR را فشار دهید، ارقام ساعت برای تنظیم مجدد ۰۰:۰۰:۰۰ را نشان می­ دهد. پیشنهاد ویژه: برای مشاهده ی ساعت ها با قیمت های استثنایی بر روی کلمه ی ساعت مچی مردانه کلیک کنید.

تفاوت بین نشانگر MoonPhase و نشانگر AM / PM چیست؟

به نظر می­رسد بعضی از ساعتها دارای نشانگر فازِ ماه هستند، اما افراد زیادی می­گویند این یک نشانگر فاز ماه واقعی نیست بلکه فقط یک نشانگر شب و روز است. برای تفاوت این دو نشانگر باید گفت، نشانگر AM / PM در برخی از ساعت ­ها، معمولاً عکس خورشید را به مدت ۱۲ ساعت و عکس ماه را به مدت ۱۲ ساعت نشان می­دهد، که در واقع یک نشانگر ساده روز / شب است. نشانگر فاز ماه واقعی به اینصورت است که مراحل مختلف ماه را به نمایش می گذارد. در واقع، این بدان معناست که یک چرخ فاز ماه، حدود ۲۹٫۵ روز طول می کشد تا یک بار به دور خود بچرخد، ولی یک نشانگر شب و روز این کار را در طول یک روز انجام می­دهد. از آنجایی که نشانگرهای فاز ماه به طور کلی گران قیمت هستند، برخی از ساعت ها برای نشان دادن یک فاز ماه، یک نشانگر am:pm یا شب و روز را انتخاب می­کنند. لینک مراجع برای کسب اطلاعات بیشتر ( www.watchuseek.com )

نظرات و سوالات خود را در همین صفحه می توانید از ما بپرسید در کمترین زمان ممکن همکاران من پاسخگوی شما هستند

[ux_products]
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.