شرایط بازگشت ۷ روزه آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتری همواره از الویت های فروشگاه اینترنتی ساعت کوک بوده است

و همواره در این راستا میکوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. مجموعه ساعت کوک با درک همه جانبه خرید های اینترنتی و امکان مغایرت محصول دریافتی یا مشکلاتی در این زمینه، رویه ‏های استرداد و یا معاوضه محصول با توجه به نوع مشکل پیش آمده را، به شرح زیر ارائه میدهد :
  • محصول شما، وکیوم شده و در بسته بندی مخصوص ساعت کوک همراه با متعلقات دیگر تقدیم می گردد.
  • برای استفاده از شرایط برگشت حتما در نظر داشته باشید، محصولی که وکیوم آن باز شده باشد به عنوان محصول خریداری شده تلقی میگردد و قابل استرداد نیست.
  • همچنین تمام متعلقات آن از جمله: جعبه، گارانتی و تمام لوازم جانبی موجود در بسته بندی آن محصول باید همراهش برگردانده شود.
در صورت نبود هر کدام از این اقلام، از ارائه خدمات ۷روز مهلت بازگشت معذوریم

این سرویس شامل اشکال های فنی و ظاهری که در اثر استفاده نا صحیح شامل شکستگی خط و خش و مانند آن پس از تحویل کالا ایجاد شده باشد نمی شود برای مثال آسیب هنگام باز کردن بسته بندی پستی یا باز کردن شرینگ محصول ضربه آب خوردگی حرارت دیدگی برخورد مواد اسیدی و موارد مشابه که برای کارشناس فنی قابل رویت و استناد باشد ضمانت شما را لغو خواهد کرد.

مهلت بازگشت یا تعویض محصول در ۷ روز برای دوستان عزیز در تهران و سایر شهرها، از زمان ارسال سفارش محاسبه میشود و توجه داشته باشید این سرویس ویژه فروش آنلاین میباشد و خرید حضوری شامل این ضمانت نیست.

دوست عزیز توجه داشته باشید شرایط ذکر شده برای بازگشت از فروش به دلیل مغایرت یا عدم پسند محصول توسط شما شامل محصولاتی که در جشنواره فروش (محصولات تخفیف دار) خریداری شده باشند، مقدور نیست. در صورتی که کالایی را با تخفیف جشنواره خریداری کرده باشید و وکیوم آن باز نشده باشد،تنها می توانید محصول را در زمان ۷ روز تعویض نمایید و محصول جدید با قیمت روز را جایگزین خرید قبلی کنید

محصول خریداری شده مورد پسند شما نیست؟

ممکن است محصولی که خریداری کرده اید با ایده آل ذهنتان مغایرت داشته باشد و مورد علاقه شما نباشد. شما حق دارید ازمحصولی که میپسندید استفاده کنید

  • به همین خاطر عزیزانی که ساکن تهران هستند:

زمانی که بسته محصول را درب منزل دریافت میکنید، میتوانید در صورت عدم تائید، محصول را (بدون باز کردن وکیوم و با همان بسته بندی) تحویل مامور پست دهید و تنها هزینه حمل و نقل را متقبل شوید.

  • عزیزانی که ساکن دیگر شهر ها میباشند:

بعد از دریافت محصول از پست ، تا ۲۴ ساعت کاری زمان دارید اگر محصول مورد تایید شما نبود به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهید.
از زمانی که محصول برای شما ارسال شده تا ۷ روز کاری امکان برگشت محصول (بدون باز کردن وکیوم و با همان بسته بندی) وجود دارد
اگر محصول خریداری شده در صورت عدم پسند بازگشت داده شود، هزینه حمل و نقل به عهده مشتری میباشد

مغایرت کالا خریداری شده با اطلاعات سایت

مغایرت ظاهری ساعت (برای مثال رنگ یا ظاهر بند و صفحه ساعت) بدون نیاز به باز کردن وکیوم قابل مشاهده میباشد، در چنین شرایطی حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، باید به واحد خدمات پس از فروش اطلاع داده شود و از زمان ارسال محصول تا ۷ روز امکان برگشت محصول وجود دارد.

عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است
برای ارسال کالا به ساعت کوک، لازم است کالا را بدون باز کردن وکیوم ، با همان بسته بندی و فاکتور به صورت کامل فرستاده شود.

در صورتی که وکیوم محصول شما باز شود محصول خریداری شده شامل گارانتی ۷ روزه نمیشود
در صورتی که کالا برای مغایرت ظاهری مرجوع شود، از هنگامی که واحد خدمات پس از فروش ساعت کوک، کالا را دریافت و درخواست مشتری را تایید کند، در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۵ روز کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد

مشکالات فنی در محصول خریداری شده

بعد از تاییدیه ظاهری از جانب مشتری و باز کردن وکیوم، ممکن است محصول خریداری شده ایراد فنی داشته باشد.
در اینصورت برای مشخص شدن ایراد فنی از ۴۸ ساعت (برای ساعت های معمولی) و نهایتا ۷ روز (برای ساعت های مکانیکی-کوکی) زمان کافی و قابل تشخیصی است.

محصولات بعد از باز شدن وکیوم قابل استرداد نمی باشند، از این رو بعد از ارسال محصول به ساعت کوک و تایید نقص فنی توسط کارشناسان فنی مجموعه
اگر نمونه ای دیگر از محصول خریداری شده شما موجود باشد، محصول برای شما تعویض میگردد و در صورت عدم موجودی کالای خریداری شده، امکان تعمیر آن کالا وجود دارد

با توجه به شرایط ذکر شده، برای استفاده از این ویژگی لازم است مشکل فنی طی ۴۸ ساعت الی ۷ روز پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش اطلاع داده شود و از زمان ارسال محصول تا ۷ روز کاری امکان برگشت محصول وجود دارد.

  • لازم به ذکر است برای آسودگی خاطر شما، هزینه های مربوط به رفع ایراد فنی محصول و حمل و نقل، به عهده ساعت کوک میباشد
  • برای ارسال کالای دارای ایراد فنی به مرکز خدمات پس از فروش ، لازم است کالا به ‏خوبی بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.
  • کلیه این عملیات میبایست در قسمت خدمات پس از فروش ثبت گردد تا امکان رهگیری داشته باشد

آسیب دیدگی بر اثر حمل و نقل

آسیب دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش مجموعه کوک اطلاع داده شود

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات،و تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است
که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه اینترنتی ساعت کوک تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند

در صورت ارسال کالا لازم است مشتری در حضور مامور تحویل سفارش، سلامت فیزیکی کالا را بررسی و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود

کالا را چطور ارسال کنید؟

لطفاً قبل از هر اقدامی  با کارشناسان پشتیبانی تماس حاصل فرمایید  و از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش جداً، خودداری کنید.
میتوانید با شماره تلفن: ۰۲۱۹۱۰۱۰۲۴۸ تماس بگیرید و یا پیام خود را در صفحه “تماس با ما” ارسال کنید

 برای ارسال کالا، با توجه به نکات ذکر شده نحوه بسته بندی رعایت شود

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی جعبه اصلی ساعت و یا پاره و مخدوش کردن پاکت آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای یادداشت فرمایید.)

در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.
ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می شود.

آدرس جهت ارسال محصولات :
تهران بلوار جنت آباد جنوبی چهارراه لاله مرکز خرید سمرقند طبقه همکف پلاک ۶۸
کد پستی: ۱۴۷۴۷۱۹۷۳۸