همیشه
کوکـــه ...

ساعت مچی کرنوگراف چیست؟

ساعت مچی کرنوگراف  chronograph ، در حقیقت به سادگی یک ساعت نمایش زمان است. علاوه بر قابلیت های استاندارد نمایشگر صفحه نمایش، می تواند به عنوان یک کرنومتر نیز استفاده شود. یک ساعت کرنوگراف دارای سه صفحه نمایشگر مدرج است که ثانیه، دقیقه و ساعت را نشان می­ دهد.
  • محل قرار گرفتن صفحه مدرج ثانیه روی ساعت 9 است،
  • صفحه مدرج دقیقه روی ساعت 12 و
  • صفحه مدرج ساعت روی مکان ساعت 6 می­ باشد.

راهنمای ساعت کرنوگراف

چگونه از ساعت مچی کرنوگراف استفاده کنید؟

با انتخاب یکی از مدل ­های ساعت­ های مچی کرنوگراف ، یک انتخاب عالی به عنوان یک ساعت مچی برای استفاده روزمره را خواهید داشت، زیرا می توان آن را با هر سبک لباسی، هماهنگ کرد. می توان آن را به عنوان یک ساعت مدل اسپرت، با لباس راحت و اسپرت پوشید . حتی میتوان به صورت گاه به گاه با یک پیراهن دکمه دار رسمی با کت و شلوار و کراوات استفاده کرد. این ساعت آن قدر زیبا هست که می ­توانید آن را با لباس مهمانی عصر بپوشید. به طور نمونه از ساعت های مچی کرنوگراف  Omega Speedmaster ، TRaymond Weil  و Rolex Daytona می­ توان نام برد.

به دنبال ساعت های کرنوگراف باکیفیت و قیمت مناسب از برند رولکس می گردید؟ بر روی کلمه ی ساعت مچی رولکس کلیک کنید.

تفاوت بین ساعت های آنالوگ و کرنوگراف چیست؟

تفاوت اساسی بین ساعت­ های آنالوگ و کرنوگراف  در وجود قابلیت ها و کارکردهای آن هاست. کارکرد اصلی ساعت های آنالوگ برای نشان دادن زمان است، که دو عقربه دارند و زمان فعلی را با دو پارامتر دقیقه و ساعت نشان می­ دهد. در حالی که انواع ساعت مچی کرنوگراف  دارای کارکردهای پیچیده ای هستند. کارکردهای پیچیده، اصطلاح شناخته شده ­ای است که برای هر عملکردی که یک ساعت غیر از نمایش زمان دارد، استفاده می­ شود.

تفاوت بین ساعت های اتوماتیک و ساعت مچی کرنوگراف چیست؟

یک ساعت مچی می­ تواند خصوصیات هر سه مدل کرنوگراف ، خودکار و مکانیکی را دارا باشد. یک ساعت اتوماتیک یک ساعت مکانیکی است که دارای روتوری می­ باشد که با حرکت دست شما کار می کند. ساعت مکانیکی بدان معنی است که ساعت مجهز به یک چشمه اصلی مکانیکی است. این ساعت می تواند به صورت دستی و یا به طور خودکار حرکت پیچشی داشته باشد. همچنین می تواند انرژی مورد نیاز خود را از حرکات تصادفی بازوهای انسان برداشت کند. به این مورد از ساعت مکانیکی، ساعت اتوماتیک گفته می شود. کرنوگراف ساعتی است که دارای عملکرد کرنومتر می­باشد. هر ساعتی میتواند که از حرکت اتوماتیک و کرنوگراف همزمان استفاده کند. نمونه ای از ساعت کرنوگراف  می ­تواند مکانیکی یا الکترونیکی (کوارتز) باشد و عملکرد کرونومتر را هم داشته باشد. کاربرد کرنوگراف در ساعت

کارکردهای ساعت­ مچی کرنوگراف کدامند؟

مهم تر از همه اینکه بدانید یک کرنوگراف  دارای دکمه فشاری یا  pusher است که ممکن است به طور تصادفی با کوچکترین لمس فعال شود. این انتظار را نیز نداشته باشید که هر خطی در کرنوگراف  به این معنی است که ساعت در آن خط گاه شمار، باید عملکردی داشته باشد. برای فعال کردن یک عملکرد داخلی در یک ساعت، معمولاً یک گاه شمار، از یک pusher (که یک قطعه یا دکمه فشاری نیز نامیده می شود) استفاده می ­کند. بیشتر ساعت ها برای کنترل عملکرد زمان بندی از تاج استفاده می کنند. اما بسیاری از کارکردهای پیچیده دیگر به وسیله دکمه فشاری فعال می شوند. در ساعت های کرنوگراف ، pusher رایج ترین مکانیسم کنترل است.

چرا ساعت مچی کرنوگراف بسیار گران است؟

ساعت های کرنوگراف  با وجود همه این کارکردهای پیچیده هنوز می­ توانند زمان را به طور دقیق بیان کنند. هنر طراحی این ساعت ها گواهی بر آن است که به عنوان یک صنایع دستی هنری شیک و رنگارنگ جلب توجه می کنند و این ویژگی دلیل اصلی آن است که ساعت های کرنوگراف ی برچسب قیمت بالاتری دارند.

کارایی تاکی­متر بر روی ساعت کرنوگراف چیست؟

بیشتر ساعت های مچی کرنوگراف  یک tachymeter بر روی صفحه نمایش خود دارند. برای محاسبه سرعت بر اساس زمان سفر یا اندازه گیری فاصله بر اساس سرعت، می توان از یک تاکی­متر یا تاچی­متر به عنوان وسیله اندازه گیری استفاده کرد. فرمول استفاده از Tachymeter برای اندازه گیری سرعت در اینجا آمده است: در فرمول T = 3600 / t ، عدد T شماره هایی را در مقیاس تاکی­متر نشان می دهد. t مدت زمانی است که با واحد ثانیه اندازه گیری شده است و 3600 تعداد ثانیه در ساعت است. اگر 30 ثانیه طول بکشد تا بتوانید یک مایل (یا کیلومتر) سفر کنید، شماره مربوط به تاکی­متر 120 است. این بدان معنی است که شما 120 مایل (یا کیلومتر) در ساعت سفر می کنید. همچنین می­توانید از tachymeter استفاده کنید تا بگویید چه مقدار کار در یک ساعت می تواند انجام شود. فرض کنیم که شما در حال بسته بندی کردن هدایا هستید و همه آن ها به یک اندازه هستند و 40 ثانیه طول می­ کشد تا یک هدیه را ببندید. 40 ثانیه مطابق با عدد 90 در tachymeter است. بنابراین، از لحاظ تئوری، شما می توانید در هر یک ساعت، 90 کادو را بپیچید.

نحوه کار با تاکیمتر

استفاده از Tachymeter برای اندازه گیری فاصله چگونه است؟

برای استفاده از tachymeter به عنوان اندازه گیری مسافت، باید بدانید با چه سرعتی حرکت می­ کنید. از صفر ثانیه شروع کنید و هنگامی که تاکی­متر سرعت حرکت شما را خواند، متوقف شوید. بنابراین اگر 60 مایل در ساعت سفر می کنید، پس از خواندن 60 بار زمان سنج، می دانید که یک مایل را طی کرده اید. برای سرعت های آهسته تر از 45 تا 60 مایل در ساعت باید سرعت را دو برابر کنید. سپس بعد از رسیدن به سرعت ضرب شده برای رسیدن به مسافت، عدد به دست آمده را با همان عامل، تقسیم کنید. شاید به نظرتان برسد که کار پیچیده­ ای است، اما هنگامی که این ساعت را داشته باشید، می­بینید که کار با آن ساده است.  

سوالات و پیشنهادات خود را در همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. در اولین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دلیل بازگشت وجه