همیشه
کوکـــه ...

ساعت رئیس جمهور های آمریکا چه بوده است؟

شاید فکر بدی نباشد نگاهی به ساعت های مچی برخی از رئیس جمهورهای آمریکا بیندازیم. ممکن است برایتان جالب باشد که آنها از چه ساعت هایی استفاده می کردنند. و یا اینکه از چه برندی بوده اند یا ظاهر ساعت ها به چه صورت بوده است. در ادامه این مقاله از گالری کوک با ما همراه باشید تا با ساعت رئیس جمهور های آمریکا، آشنا شوید.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا چه بوده است؟

داستان از جایی شروع شد که، در سال ۱۹۶۲، مریلین مونرو، بازیگر مشهور آمریکایی، یک هدیه تولد به جان اف کندی داد. یک رولکس طلایی که پشت آن نوشته شده بود، “جک، با عشق، مثل همیشه، از طرف مرلین، ۲۹ می۱۹۶۲”. رئیس جمهور آمریکا از دریافت هدیه خوشحال نشد و فقط تشکر کرد، زیرا او که می دانست این ساعت مچی به معنی داشتن رابطه صمیمانه با مریلین مونروی است، در نتیجه تصمیم گرفت که، ساعت مچی را به همراه یک یادداشت که نوشته شده بود از شر این خلاص شو به دستیارش به نام کنت اودانل، بدهد. در سال ۲۰۰۵،  همان ساعت مچی، در یک جعبه  عتیقه و گران قیمت که حاوی یک شعر عاشقانه از مونرو  بود، در حراج به قیمت ۱۲۰،۰۰۰ دلار  فروخته شد.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

جورج واشینگتن George Washington:

در سال ۱۷۸۸ جورج واشینگتن نامه ای به یکی از دستیارانش به نام «موریسMorris » نوشت و از او خواست تا از پاریس برای او یک ساعت بخرد. سه سال بعد «موریس» که به تازگی سفیر آمریکا در فرانسه شده بود، یک ساعت جیبی «Lepine لپین» برای او آورد. این ساعت  دارای رنگ زرد طلایی با طراحی ساده بود،  همچنین صفحه ای بزرگ داشت که با کیفیت بسیار بالایی ساخته شده بود، او این ساعت را  از بزرگترین ساعت‌ساز آن زمان (ean-Antoine Lépine) خریداری کرد.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

آبراهام لینکلن Abraham Lincoln:

ساعتی که او استفاده می کرد از کمپانی، Waltham(والتهام) بود. این کمپانی، ساعتی به نام «Wm. Ellery» تولید کرد، که بسیاری از سربازان جنگ داخلی در اختیار داشتند. این ساعت دارای شماره سریال ۶۷۶۱۳ بود و در سال ۱۸۶۳ ساخته شده بود. Ellery، با ویژگی های ارزان و محکم، در طول جنگ بسیار محبوب سربازان بود. در سال ۱۸۶۵، سالی که جنگ به پایان رسید، تقریباً نیمی از ساعتهایی که والتهام فروخت مدلهای Ellery بود.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

وارن جی هاردینگ Warren G. Harding:

چهارده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، فراماسونر بوده اند و حداقل یکی از آنها، وارن جی هاردینگ بود، او از ساعت هایی استفاده می کرد که این مسئله را اثبات می نمود. او ساعتی  به همراه داشت که علائم و نشانه های ماسونی روی آن بود. این نوع ساعت ها دارای سبک و نشانه های خاصی هستند که در آن از، نمادهای ماسونی مانند ساعت شنی، قطب نما و مربع سنگ تراشان به عنوان نشانگر ساعت استفاده می شود. این ساعت ها همیشه تصویری از چشم ماسونی یا Eye of Providence را در خود جای داده اند. شاید جالب ترین، ساعت رئیس جمهورهای آمریکا، همین ساعت وارن جی هاردینگ باشد که دارای نمادها و نشانه های خاص بود.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

فرانکلین دلانو روزولت Franklin Delano Roosevelt:

او یک ساعت مچی تقویمی، از برند “تیفانی و کمپانی. Tiffany & Co “، به دست داشت. وی همچنین  یک ساعت جیبی تکرار کننده دقیقه، از شرکت A. Frankfeld  واقع در ژنو در اختیار داشت.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

دویت دی آیزنهاورDwight D. Eisenhower:

دویت دی آیزنهاور بلافاصله بعد از جنگ جهانی دوم، هنگامی که در آلمان مستقر شد، یک ساعت مچی کرونوگراف استیل به نام Heuer خریداری کرد. (هوئر برندی است که امروزه به نام، TAG Heuer شناخته می شود.) آیزنهاور همچنین  از یک رولکس Datejust استفاده می کرد. برخی از طرفداران رولکس می گویند که شرکت رولکس، به افتخار انتخاب مجدد دویت دی آیزنهاور در سال ۱۹۵۶، به او مدل Day-Date را هدیه دادند.  به گفته آنها، مدل Day-Date به دلیل استفاده آیزنهاور، به “رئیس جمهور” معروف شد.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

هری اس. ترومن Harry Truman:

هری اس. ترومن علاقه زیادی به صنعت مد نداشت، اما  زمانی که صحبت از ساعت می شد، بسیار استقبال می کرد و به روز ترین ساعت ها را دنبال می نمود. در جریان کنفرانس ۲۳ روزه پوتسدام که تابستان سال ۱۹۴۵ برگزار شد. ترومن، محبوب ترین ساعت مچی کرونوگراف آن زمان،‌ کهUniversal Genève Tri-Compax نام داشت، به دست کرده بود.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

ریچارد نیکسون Richard Nixon:

هنگامی که ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور شد. یک سخنرانی، خطاب به انجمن ملی سازندگان ساعت کرد و آنها به عنوان تشکر به او یک ساعت مچی از برند کریکت Vulcain Cricket، هدیه دادند. این ساعت، که به عنوان اولین ساعت مچی با زنگ هشدار بود. به قدری صدای هشدار آن بلند بود که فرد را از خواب بیدار می کرد. نیکسون در سال ۱۹۶۰،  نامه ای به کمپانی سازنده ی ساعت ارسال کرد و در مورد ساعت مچی اینگونه نوشت: “این ساعت در طی پنج سال گذشته خدمات عالی ارائه داده” و از سازنده ساعت تشکر کرد.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

جان اف کندی John F. Kennedy :

هنگامی که جان اف کندی در ۲۰ ژانویه ۱۹۶۱ سوگند ریاست جمهوری اش را یاد کرد، او یک ساعت مچی، امگا فوق العاده ظریف را در دست داشت. که توسط سناتور فلوریدا، گرانت استوکدیل، به او  هدیه داده شده بود. در  پشت ساعت نوشته شده بود “رئیس جمهور ایالات متحده جان اف کندی از طرف دوستش گرانت.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

جورج دبلیو بوش George W. Bush:

جورج دبلیو بوش، در طول مبارزات انتخاباتی خود، و شاید بعد از آن، تنها فقط یک ساعت زنگ دار Timex i-Control به دست داشت.

باراک اوباما Barack Obama:

باراک اوباما در طول مبارزات انتخاباتی خود از  TAG Heuer، سری ۱۵۰۰، که دارای موتور کوارتز بود و صفحه سفید داشت استفاده می کرد. در تابستان ۲۰۰۷، او در روز تولدش یک کرونوگراف بزرگ جورگ گری jorg Gray با صفحه  مشکی هدیه گرفت. در مارس ۲۰۱۵، به نقل از Daily Mail لندن، اوباما کرونوگراف Jorg Grey را کنار زد و به جای آن از ساعت، Fitbit Surge استفاده کرد. در زندگی پس از ریاست جمهوری، او با رولکس سلینی دیده شده است.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

دونالد ترامپ Donald Trump:

معمولاَ ساعت رئیس جمهور های آمریکا، از گذشته تا امروز، برای آنها خریداری، یا به آنها هدیه داده می شد. اما دونالد ترامپ، خط تولید ساعت های مچی کوارتز را در اختیار دارد و همچنین دارای کلکسیونی از ساعت های با ارزش است.

 او در زمان انتخابات ریاست جمهوری، در سال ۲۰۱۶، یک ساعت Vacheron Constantin Historiques، بسیار ظرفی در دست داشت.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

همچنین، او دارای یک ساعت مچی روکس طلایی، Rolex Day-Date می­باشد. که مشخص است، علاقه ی زیادی به این ساعت دارد، زیرا به طور دائم از این مدل ساعت استفاده می کند.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

همچنین او یک ساعت از برند پتک فیلیپ، Patek Philippe Ellipse دارد. که رنگ آن زرد طلایی و صفحه ساعت، آبی رنگ می باشد.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

ساعت بعدی پرزیدنت ترامپ، ساعت مچی Tourbillon Azad Power می باشد، که در سال ۲۰۰۹ به او هدیه داده شد. این ساعت، از جنس فولاد ضد زنگ است.

ساعت رئیس جمهور های آمریکا

جو بایدن: Joe Biden: جو بایدن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا، در روز سوگند یاد کردنش ساعت Rolex Datejust را در دست داشت. ساعت رئیس جمهور های آمریکا
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دلیل بازگشت وجه