همیشه
کوکـــه ...

ست کردن ساعت و لباس دارای چه نکاتیست؟

ست کردن ساعت و لباس از موضوعات با اهمیت برای خانم ها و آقایان شیک پوش است. از آن جایی که مردان از جواهرات محدودی استفاده می کنند، ساعت مچی بیانگر شخصیت آن هاست. بهترین ساعت های مچی در انواع ساده، همه کاره، پیچیده و کلاسیک هستند. گزینه بیشتر آقایان این است که چند ساعت مچی داشته باشند تا ساعت مطلوب خود را برای ست کردن ساعت و لباس خود به کار برند. سبک ساعتی که برای پوشیدن انتخاب می کنید باید متناسب با رسمی بودن لباس شما باشد. برای آقایان این قدرت ساعت مچی است که می تواند استایل یک لباس را خراب کند یا بسازد.

استایل ساعت و لباس رسمی

قوانین ست کردن ساعت و لباس کدامند؟

 1. ساعت دیجیتال یا آنالوگ خود را با لباس رسمی یا غیر رسمی خود مطابقت دهید.

  ساعت های آنالوگ دارای صفحه ای با عقربه های نشانگر ساعت و دقیقه و یا اعدادی هستند که یک روز 12 ساعته را نشان می دهد. این ساعت ها کلاسیک و رسمی تر در نظر گرفته می شوند و همین امر آن ها را برای انجام امور تجاری، مجالس رسمی یا قرار ملاقات مناسب می کند. ساعت های دیجیتال دارای صفحه نمایشگر LCD یا LED هستند که زمان را به فرم عددی نشان می دهد. این ساعت ها از نوع معمولی در نظر گرفته می شوند.
 2. بند چرم کامل کننده کفش چرم است.

  برای ست کردن ساعت و لباستان ، برای گزینش بند ساعت مطلوب تطبیق آن با جنس و رنگ کفش گزینه مناسبی است. بند ساعت سیاه بایستی با کفش و کمربند مشکی پوشیده شود. بند ساعت قهوه ای با کمربند و کفش قهوه ای. بند ساعت نقره ای یا طلایی متناسب با هر دو رنگ است.
 3. ساعت فلزی مکمل اکسسوری های فلزی هستند.

  برای هماهنگ کردن ساعت و لباس، قاب فلزی ساعت که قاب دور صفحه است، باید مکمل سایر اکسسوری های فلزی شما باشد. کِیس یا صفحه ساعت در فرم های مربع، مستطیل، گرد و چند ضلعی است. روکش روی کیس امکان دارد مات، براق، طرح دار یا منبت کاری شده با کریستال یا جواهرات دیگر باشد. در ساخت بند ساعت فلزاتی از جمله استیل، طلا، سیلور، رزگلد، طلای سفید و تیتانیوم کاربرد دارد.
 4. ساعت فلزی با رنگ سگک فلزی کمربند تطابق داده می شود.

 5. ساعت های هیرلوم heirloom یک میراث خانوادگی حساب می شود.

  ساعت هیرلوم یا موروثی کالایی است که نمی تواند تحت قوانین ست کردن ساعت و لباس قرار گیرد. آن ها معمولاً به عنوان یک جذابیت خوش شانسی یا به عنوان خاطره ای از صاحب اصلی استفاده می شوند. قطعات آنها یادآور خاطرات بسیار خوبی برای شما هستند و باعث به یاد ماندنی شدن شما می گردند. وراثت به شما امکان می دهد که قوانین ست کردن ساعت و لباس که در اینجا آورده شده را نقض کنید.
 6. هنگام شک داشتن در چگونگی سِت کردن ساعت و لباس، ساعت خود را با کفش های خود مطابقت دهید.

  رنگ سیاه به طور کلی برای هر گونه مراسم جشن یا مراسم رسمی مناسب است، اما این گزینه را به عنوان گزینه پیش فرض مناسب انتخاب نکنید. بعضی اوقات فقط کفش های قهوه ای انتخاب بهتری هستند. بندهای چرمی قابل تعویض برای ست کردن ساعت و لباس مفید هستند. می توانید یکی به رنگ قهوه ای و دیگری به رنگ مشکی یا رنگ های دیگری برای تنوع بیشتر برای هر ساعت داشته باشید.

در مورد هماهنگی ساعت و دنیای مد و فشن چه میدانید؟ برای مطالعه ی این مقاله برروی کلمه ی ساعت و دنیای مد و فشن کلیک کنید. 

بند استیل ساعت و استایل روزانه

در هماهنگی ساعت و لباس، ساعت ها چگونه دسته بندی می شوند؟

تحولات اخیر در فناوری به ساعت سازان این امکان را داده است که ابزارهای بسیار خوبی بسازند که ساعت را به یک ابزار بسیار پیشرفته تر از ساعت های ساده تبدیل کنند. از جمله می توانید از طریق ساعت خود تماس بگیرید، مختصات GPS خود را ردیابی کنید . یا تقویم خود را از طریق ساعت های گجت gadget   بررسی کنید. پنج دسته ساعت وجود دارد که اکثر مردان صاحب یکی یا چند تا از آن ها هستند.

ساعت مچی های رسمی:

ساعتی با صفحه سفید ساده و بدون هیچ گونه اضافاتی و با یک بند چرمی مشکی در حد نیاز رسمی است جهت هماهنگ کردن ساعت مچی و لباس استفاده می شود. رسمی ترین ساعت، ساعت هایی است که فقط ساعت، دقیقه، ثانیه و شاید تاریخ را نشان می دهد. ویژگی های موجود در ساعت مچی رسمی ساده تر است و به امکانات ورزشی مربوط نمی شود.
 1. ساعت های غواصی:

  این ساعت ها در اصل به عنوان ساعت های کار یا ابزار کار استفاده می شود. برای غواصی در زیر آب طراحی شده اند و از حداقل مقاومت در برابر آب تا 100 متر برخوردار هستند. بهتر است در ست کردن ساعت و لباس هیچگاه ساعت غواصی را با کت و شلوار نپوشید. این معادل پوشیدن کت و شلوار با چکمه های کار است.
 2. ساعت های کرونو / ورزشی:

  یک ساعت رسمی واقعی نیست، اما به خصوص در مارک های بالاتر می تواند بسیار زیبا باشد. ساعت های ورزشی با دوام، صیقلی و از کامپوزیت های پلاستیکی با کیفیت بالا ساخته شده اند.
 3. ساعت های خلبانی یا مخصوص پرواز:

  این ساعت ها با طراحی ساده صفحه و قطر نسبتاً بزرگ (بیش از 50 میلی متر)، ساخته شده اند تا دقیق بوده و راحت خوانده شوند. در اصل در ست کردن ساعت و لباس خلبانی استفاده می شود. آن ها یک تاج بزرگ دارند که بتوان هنگام استفاده از دستکش نیز تنظیم نمود.
 4. ساعت مچی های فیلد:

  در طول جنگ جهانی اول، نظامیان دارای ساعت بودند که به افراد پیاده اجازه می داد تا برای همگام سازی ساعت های خود، ثانیه شمار عقربه ساعت های خود را متوقف کنند. ساعت های فیلد ساعت های متنوعی هستند که برای انجام کارهای فعال روزانه به اندازه کافی سخت و مقاوم می باشند.

ساعت مچی،اکسسوری آقایان

سطوح رسمی سِت کردن ساعت و لباس کدامند؟

ساعت ها برای اهداف خاصی ساخته می شوند. با سِت کردن ساعت و لباستان در هر مراسمی، از اشتباهات رایجی که در تناسب استایل پیش می آید، جلوگیری کنید.

ساعت مناسب برای رویدادهای رسمی:

برای رویدادهای رسمی، سادگی مهم است و متناسب با کت و شلوار، کراوات سیاه یا کراوات سفید به کار برید. از نظر تاریخی اگر بخواهید در چنین رویدادی ساعت غیر رسمی داشته باشید، بی ادبانه تلقی می شود. برای هماهنگ کردن ساعت و لباس یک ساعت ساده به سبک کلاسیک و بند چرمی مشکی، هرگونه اعتراض ناظران سنتی را بی صدا می کند.

ساعت مناسب برای حضور در محافل کاری:

برای حضور در محافل کاری، جهت هماهنگ کردن ساعت و لباس مناسب کار، یک ساعت طلایی یا سیلوِر ساده و کلاسیک کاربرد دارد. ساعتی که عقربه های باریک داشته و صفحه آن بدون هیچ گونه ابزار اضافی همراه باشد و یا به میزان کمی مدل دار باشد. پوشیدن یک لباس سنتی تیره با یک ساعت رسمی کلاسیک یا یک ساعت غواصی با بند چرمی بهتر است ست شود.

ساعت مناسب برای سایر مکان ها:

سبک لباس راحت در محافل کاری یا Casual Business بهتر است یک کت و شلوار رنگ روشن و بدون کراوات با ساعت کرونوی پیشرفته، خلبانی یا حتی ساعت مچی هوشمند ست شود. برای ست کردن ساعت و لباس راحتی که رسمیت کمتری دارد، یک ساعت مچی بند فلزی مناسب است. به طور کلی برای لباس راحتی، بند فلزی مناسب تر است . ولی بند چرمی هم برای هر سبک لباس مناسب می باشد. هر یک از گروه های ساعت را می توان با شلوار جین، پیراهن چهارخانه و چکمه پوشید. ساعت های دیجیتال فقط باید با لباس های معمولی یا لباس اسپرت پوشیده شوند. برای فعالیت های ورزشی که شامل حرکات بدنی غیرقابل پیش بینی است، ساعت رسمی نامناسب است. بهتر است برای ست کردن ساعت و لباس در هنگام فعالیت های ورزشی از ساعت های ورزشی استفاده گردد. بند ساعت، قاب و صفحه این نوع ساعت با موادی محافظت می شوند که به شما اجازه می دهند بدون نگرانی در مورد اینکه ساعت از مچ دست شما جدا شود یا شیشه ساعت در وسط بازی خرد شود، روی فعالیت ورزشی خود تمرکز کنید.  

سوالات و پیشنهادات خود را در همین صفحه با ما اشتراک بگذارید. در اولین فرصت پاسخگوی شما هستیم.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دلیل بازگشت وجه