همیشه
کوکـــه ...

راهنمای تنظیم ساعت مچی جی شاک

راهنمای تنظیم ساعت مچی جی‌شاک در 7 مرحله

جی شاک را با تمام امکاناتی که دارد، چه‌طور باید تنظیم کرد؟ ظاهر جذاب و مدرن ساعت جی‌شاک به همراه خود پیچیدگی‌ای مستتر دارد که با نگاه اول مخاطبش را تحت‌تاثیر می‌گذارد. عموم افرادی که به سراغ انتخاب ساعت جی‌شاک می‌روند، در برخورد اول تنظیم ساعت مچی جی‌شاک و امکانات آن کار پیچیده‌ای به نظر می‌رسد اما این‌طور نیست. ساعت جی شاک G-Shock در سال 1983 به بازار معرفی شد و تا سال 2017 بیش از صد میلیون از آن فروخته شد، این آمار جذابیت و محبوبیت ساعت جی‌ شاک را در بین مخاطبان نشان می‌دهد. بهتر است بدانید است ساعت محصول کمپانی کاسیو و ساخته شده توسط کشور ژاپن است. در ادامه با ما همراه باشید تا قدم به قدم ساعت محبوب جی شاک را بشناسیم و بتوانیم به راحتی از تمامی امکاناتی که در اختیارمان می گذارد استفاده کنیم.
GA-400-1BDR

GA-400-1BDR

شناخت دکمه‌های روی ساعت مچی جی شاک

پیش از تنظیم ساعت مچی جی‌شاک بهتر است با دکمه های روی آن آشنا شوید.
 • ADJUST: دکمه Adjust شما را وارد تنظیمات ساعت مچی تان می‌کند. این دکمه در گوشه بالا و سمت چپ ساعت قرار دارد و برای شروع و ثبت تنظیمات از آن استفاده می شود.
 • MODE: این دکمه در گوشه پایین سمت چپ ساعت قرار دارد و از آن برای تغییر صفحات استفاده می شود.
 • REVERSE: از دکمه Reverse برای نور پشت صفحه استفاده می شود. این دکمه در گوشه بالا و سمت راست قرار دارد و هر بار که آن را فشار دهید، ساعت مقداری به عقب بر می گردد.
 • FORWARD: دکمه Forward دقیقا برعکس دکمه Reverse عمل می کند، به طوری که اگر آن را فشار دهید، ساعت شما، یک مقدار به جلو می رود. همچنین برای شروع و پایان کرنومتر هم کاربرد دارد، تغییر زمان کشورها، تغییر آلارم، تغییر AM و PM نیز استفاده کنید.
 • LIGHT: دکمه Light برای روشن کردن صفحه دیجیتال ساعت g shock استفاده می‌شود تا در تاریکی مطلق هم امکان دیدن صفحه دیجیتال ساعت را داشته باشید. یکی از دکمه‌ های کاربردی جی شاک همین دکمه است. حالا در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

تنظیم ساعت مچی جی‌شاک آنالوگ

با دکمه ها و کاربردشان آشنا شدید. حالا وقت تنظیم ساعت مچی جی‌شاک آنالوگ است؛ تا اگر یک ساعت جی شاک آنالوگ خریداری کرده اید و نمی دانید چگونه آن را تنظیم کنید از این به بعد به راحتی این کار را انجام دهید.
 1. مرحله 1: اول از همه دکمه Adjust را به مدت پنج ثانیه نگه دارید، پس از آن باید یک بار صدایی شبیه به بوق را بشنوید.
 2. مرحله 2: پس از شنیدن صدای بوق دکمه Mode را فشار دهید تا بتوانید تنظیمات مختلف عقربه های ساعت مثل دقیقه یا ثانیه را انجام دهید.
 3. مرحله 3: بسته به اینکه می خواهید زمان خود را به جلو یا عقب ببرید، باید دکمه Forward یا Reverse را فشار دهید.
 4. مرحله 4: هنگامی که عقربه های ساعت، دقیقه و ثانیه را در موقعیت دلخواه تنظیم کردید، باید دکمه  Adjust  را فشار دهید تا زمان در جای خود ثابت شود.
 5. مرحله 5: برای تغییر منطقه زمانی در ساعت g shock باید دکمه Mode را فشار دهید تا زمانی که علامت اختصاری “TPE” در صفحه ساعت شما ظاهر شود.
 6. مرحله 6: در این مرحله ساعت شما باید در حالت world time باشد. سپس باید چندین بار دکمه Forward را فشار دهید تا منطقه زمانی صحیحی را که می خواهید پیدا کنید.
 7. مرحله 7: برای تنظیم منطقه زمانی خود باید دکمه Adjust را برای چند ثانیه نگه دارید.

تنظیم زمان اصلی ساعت (دیجیتال)

برای تنظیم ساعت مچی جی‌شاک دیجیتال مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
 1. مرحله 1: دکمه Adjust را به مدت سه ثانیه نگه دارید. پس از این، صفحه ساعت شما باید شروع به چشمک زدن کند.
 2. مرحله 2: دکمه Mode را چندین بار فشار دهید تا ثانیه شمار چشمک بزند.
 3. مرحله 3: دکمه Forward یا Reverse را فشار دهید تا ثانیه مورد نظر شما تنظیم شود.
 4. مرحله 4: برای تغییر ارقام ساعت و دقیقه نیز باید مراحل 2 و 3 را تکرار کنید.

تنظیم ساعت دوم یا ساعت جهانی world time

۱. دکمه‌ی Mode را چند بار فشار دهید تا کلمه‌ی WT (World Time) می‌شوید که به معنای ساعت دوم و یا همان ساعت جهانی است. ۲. در این قسمت شما با فشردن دکمه‌ی Forward در سمت راست ساعت، می‌توانید مخفف شهر دوم را روی صفحه‌نمایش ساعت تغییر دهید. دقت کنید که با فشار دادن دکمه Reserve به مخفف شهر قبلی بر می‌گردید. ۳. بعد از انتخاب مخفف شهر دوم دکمه را مجدد به مدت چند ثانیه نگه دارید تا زمان دوم روی شهر مدنظر (مثلا لندن) تنظیم شود.

نحوه تنظیم کرنومتر

کرنومتر یکی از امکانات محبوب ساعت ورزشی است. اما جی شاک این امکان هم در اختیار شما قرار می‌ دهد. تنظیم ساعت مچی جی‌شاک در بخش کرنومتر آسان و راحت است. در ادامه به شما نحوه تنظیم کردن کرنومتر ساعت جی شاک را آموزش می دهیم. مرحله 1: زمانی که ساعت شما در حالت اصلی خود قرار داشت و ساعت و زمان و روز را نشان می داد، دکمه Mode  را فشار می دهید. دقت داشته باشید اگر در هر صفحه‌ای به جز زمان اصلی باشد به تنظیمات دیگری هدایت خواهید شد. با استفاده از این دکمه می توان از حالت های مختلفی که این ساعت دارد استفاده کرد. مرحله 2: با زدن دکمه Forward  شما می توانید روی حالت کرنومتر قرار بگیرید و اگر آن را فشار دهید کرنومتر شروع می شود. اگر بخواهید آن را متوقف کنید، کافیست که همین دکمه را دوباره فشار دهید. آسان نبود؟ مرحله 3: اگر بخواهید کرنومتر را دوباره از اول شروع کنید، یا اگر بخواهید کرنومتر خود را از نو شروع کنید، کافی است که دکمه adjust  را فشار دهید تا همه چیز به حالت اول برگردد.

تنظیم معکوس شمار ساعت

ساعت های جی شاک، قابلیت های فراوانی دارند و این حالت ها را با دو حرف انگلیسی به اختصار تعیین می کند. در این ساعت ها TR به معنی شمارش معکوس است. در ادامه تنظیم ساعت مچی جی‌شاک و نحوه کار با این قسمت را توضیح می دهیم. دانستن مخفف امکانات ساعت به شما کمک می‌کند سریع تر به جاهای مختلف ساعت دسترسی پیدا کنید. مرحله اول: دکمه Mode را چند بار فشار دهید تا ساعت در حالت TR یا همان شمارش معکوس قرار بگیرد. مرحله دوم: با فشار دادن دکمه پایینی در سمت راست، تایمر معکوس شروع به حرکت می کند. برای توقف موقت شمارش معکوس، باید این دکمه را دوباره فشار داد. مرحله سوم: از دکمه Reserve برای شروع دوباره شمارش معکوس، در حالت توقف تایمر استفاده کنید.
GA-400-1BDR

GA-400-1BDR

GA-400-1BDR

GA-400-1BDR

طریقه تنظیم ساعت هشدار یا آلارم

۱ – برای این منظور، دکمه Mode ساعت را روی حالت AL قرار داده و در این حالت می‌توانید تا ۵ آلارم مختلف برای ساعت خود قرار دهید. ذکر شد که مخفف ها را با دقت به خاطر بسپارید. ۲ –  با فشردن دکمه‌ی پایین راست ساعت می‌توان آلارم ها را تغییر داد و با نگه‌داشتن دکمه‌ی Adjust، می‌توان ساعت و دقیقه‌ی به صدا درآمدن آلارم را مشخص کرد. ۳ – برای قطع کردن آلارم ساعت روی AL قرار بگیرید و با فشردن دکمه Forward آن را روی حالت OFF قرار دهید.

نحوه فعال کردن auto light

تنظیم قابلیت اتو لایت در ساعت های جی شاک، بستگی به مدل آن دارد. در سری های قدیمی، با ۵ ثانیه نگه داشتن دکمه لایت در حالت Home ساعت، اتولایت فعال می شود. به همین ترتیب باید ۵ ثانیه این دکمه را مجددا نگه داشت تا غیرفعال شود. اما از سال ۲۰۱۸ به بعد، به روشی دیگر باید این قابلیت را در ساعت های جی شاک فعال کرد. پس در هنگام خرید از فروشنده اطلاعات ورفرنس ساعت خود را با دقت بپرسید. مرحله اول: ساعت را در حالت Home قرار داده و چند ثانیه دکمه Adjust را نگه دارید تا وارد قسمت تنظیمات ساعت جی شاک شود. این قسمت جزو ابتدایی ترین قسمت های تنظیم است. همانطور که دیدید اکثر این امکانات با همین ترفند آغاز می شود. مرحله دوم: سپس چند بار دکمه Mode بزنید تا به قسمت اتولایت برسد. در این قسمت می توان این امکان را روشن و یا خاموش کرد. در حالت کلی اتولایت بعد از ساعت ۶ بعدازظهر، به صورت اتوماتیک بر روی تمام ساعت های جی شاک فعال می شود. اما بر روی ساعت های بلوتوث دار بدون سولار، فقط یک روز فعال است و روز بعد به صورت اتوماتیک غیرفعال می شود.

چگونه تقویم جی شاک تنظیم می‌شود؟

تقویم نمایش داده شده در ساعت های جی شاک، میلادی است. این ساعت ها اکثرا تقویم را بر اساس تاریخی میلادی و به صورت خودکار تنظیم می کنند. این تنظیم با توجه به منطقه زمانی‌ای که شما انتخاب می کنید انجام می شود. اما اگر به هر دلیلی قصد تغییر آن را داشتید، مطابق مراحل زیر عمل کنید.
 • در بخش Home ساعت جی شاک، دکمه Adjust را چند ثانیه نگه دارید.
 • با فشار دادن چند باره ی دکمه Mode، به قسمت تنظیمات تقویم خواهید رسید.
 • با دکمه های Forward و Reserve موجود در سمت راست ساعت، می توان تغییراتی که مدنظر خودتان است را اعمال کنید.
توجه داشته باشید که در صورتی روزهای هفته نمایش داده شده در ساعت درست خواهند بود که، تقویم میلادی شما دقیق تنظیم شده باشد. امیدواریم از این آموزش که مربوط به تنظیم ساعت مچی جی‌شاک بود، استفاده کافی را برده باشید. با دانستن این نکات از ساعت مچی جی شاک خودتان استفاده‌ای کامل خواهید داشت. G-shock در بسیاری از مواقع می‌تواند یک کمک دست حرفه‌ای برای شما باشد.
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دلیل بازگشت وجه