همیشه
کوکـــه ...

ساعت سوئیسی و ژاپنی چه تفاوت هایی دارند؟ کدام را خریداری کنیم.

درباره جنبش های معروف ساعت سوئیسی و ژاپنی مطالب زیادی نوشته شده است و قطعاً مطالب زیادی راجع به این موضوع ها خوانده اید.اما من به شما پیشنهاد می کنم که مقاله نکات مهم قبل از خرید ساعت را حتما مطالعه فرمایید.  زمانی که از من خواسته شد این مقاله را بنویسم کاملا هیجان زده شدم و با تمام وجود می خواهم این دو غول ساعت سازی را به شما عزیزان معرفی کنم تا بتوانید راحت تر در خرید ساعت دلخواه خود تصمیم بگیریم. در این مقاله می خواهیم درباره ساعت سوئیسی یا ژاپنی صحبت کنیم. من نزدیک به ۲۰ سال است که در  نمایشگاه های ساعت در کشورهای مختلف شرکت می کنم  و تقریباً از اوایل قرن تکامل صنعت ساعت های لوکس را مشاهده کردم.  اینکه بخواهیم راجع به ساعت های سوئیسی و ژاپنی و مزایای آنها صحبت کنیم بحث بسیار طولانی و پیچیده ای است اما این مانند این است که بین یک بی ام و فول آپشن و یا بنز  مانده باشید و ندانید کدام را خریداری کنید .  تقریباً هر دو یک سری معایب و مزایایی دارند . ساعت های ساخت سوئیس معمولاً ساعت های لوکس و به طور طبیعی گران قیمتی هستند . سوئیسی‌ها معمولاً بهترین کیفیت را برای ساعت های خود به کار می برند و از مهارت خاصی که دارند در بازاریابی برای فروش ساعتهای خود استفاده می کنند.  عملکرد بسیار مهم است اما در ساخت ساعت های سوئیسی اغلب شاهد داستان سرایی درام سوئیسی ها هستیم که میراث سوئیس قدیم را به مشتریان خود نشان می دهند.  اما از طرف دیگر ساعت های ژاپنی دو واژه های مهم عملی و عملکردی را در ساخت ساعت های خود به کار می برند و به نوعی شعار کار خود قرار دادند. ساعت ژاپنی ساعت رولکس

ساعت سوئیسی

حتی افرادی که علاقه آنچنانی به ساعت‌ها ندارند و برندهای ساعت سازی را دنبال نمی کنند، میدانند که ساعت سوئیسی از استانداردهای خاصی برخوردار است. جالب اینجاست که با توجه به پیشینه ای که کشور سوئیس در ساخت ساعت های کلاسیک دارد، با این حال سوئیسی ها اولین کسانی نبودند که ساعت را برای حمل و نقل در ابعاد کوچکتر ساختند. در حدود سالهای ۱۵۰۹ تا ۱۵۳۰ میلادی،  این آلمانی ها بودند که اولین ساعت های کوچک که قابل حمل بودن را ساختند. جالب است بدانید اولین ساعت در نورنبرگ آلمان ساخته شد. در این دوره ، ساعت ها بیش از ۳ اینچ بودند – کمی بزرگ تر از جیب ها! از آنجا که ساعتها نادر و گران بودند ، تعداد کمی از آنها وجود دارد هر کسی از پس خرید آنها بر نمی آمد.

برندهای مطرح ساعت مچی سوئیسی

 1. رولکس
 2. پتک فیلیپ
 3. پیاژه
 4. اودمارپیگه
 5. سرتینا
 6. اومگا
 7. سواچ

چه تفاوت هایی بین ساعت سوئیسی یا ژاپنی وجود دارد

وقتی صحبت از ساعت های سوئیسی و ژاپنی می‌شود معمولا دو طرز فکر وجود دارد و به طور کلی نبرد بین تجمل گرایی و عملکرد ساعت می باشد. از نظر فنی تفاوتهای زیادی بین این دو وجود ندارد اما نحوه ساخت آن ها و اینکه چه ویژگی هایی بیشترین تاکید را توسط  سازندگان ساعت  دارند متفاوت است. به طوری کلی ساعت های ژاپنی تمرکز اصلی شان بر روی عملکرد سایت‌های شان است،این در حالی است که ساعت های سوئیسی بیشتر تمرکز بر روی صنعتگری دارند. تفاوت عمده بین دو ساعت سوئیسی و ژاپنی وجود دارد و آن هم این است که ساعت ژاپنی بیشتر تحت عنوان خط رباتیک متحرک تولید میشود، این فرآیند به معنای حاشیه کمتری برای خطای انسانی می باشد.  این در شرایطی است که ساعت های سوئیسی اغلب ساخت دست هنرمندان سوئیسی می باشد. به همین دلیل است که ساعت های ژاپنی در عملکرد بسیار موفق‌تر عمل کرده اند. این بدان معناست که زیبایی را در ساعت های ژاپنی باید به یک نظریه ثانویه در نظر بگیرید. با این حال ساعت های ژاپنی بسیار کم هزینه تر هستند. با این که طی ۲۰ سال گذشته ساعت های ژاپنی زیر سایه سنگین ساعت های سوئیسی قرار داشتند اما امروز ساعت های ژاپنی با پیشرفت صنعت ساعت سازی خودشان توانسته اند جایگاه بسیار خوبی را در بین ساعت هاپیدا کند. با این حال ساعت های سوئیسی از نظر کیفیت ساخت در رتبه بالاتری قرار دارند. از برش فلز گرفته تا رنگ مکانیسم ها ، هر جزئیات توسط یک ساعت ساز سوئیسی در نظر گرفته می شود. زیبایی در کل مراحل طراحی و ساخت مهم است و در بیشتر موارد ،مونتاژ دست هنوز بخشی از روند ساعت سازی است – چیزی که ژاپنی ها تقریباً همیشه با رباتیک خودکار می کنند. تمام دکوراسیون و ساعتهای کاری پیچیده بر قیمت یک جنبش ساخت سوئیس تأثیر می گذارد.

بهترین برندهای ساعت مچی ژاپنی کدام‌اند؟

 1. سیتیزن
 2. سیکو
 3. کاسیو
 4. اورینت

ویژگی‌ موتور های ساعت های مچی ساخت ژاپن و سوئیس

ژاپن:
 • مقرون به صرفه در برابر توانایی‌های بی‌شمار
 • بسیار دقیق و مهندسی شده
 • محکم و با دوام
 • مطمئن و کاربردی
سوئیس:
 • فینیشینگ یا پایان‌ بندی دقیق (نحوه سوار شدن اجزا در ساختمان ساعت)
 • قیمت بالا نسبت به ماهیت
 • دقت فراوان و بسیار زیاد

کدام یک بهتر است: ساعت سوئیس یا ژاپنی؟

ساعت سوئیسی یا ژاپنی؟ البته ، همانطور که در اواخر دهه ۱۹۷۰ اثبات کردند ، ساعت سازان ژاپنی می دانند که چگونه یک محصول کارا را که مردم خریداری می کنند ، ایجاد کنند. ساعت های آنها از نظر قابلیت اطمینان یا کیفیت به اندازه ساعت های سوئیسی معروف نیستند ، اما معمولاً دقیق هستند و به طور معمول قیمت آنها نسبت به ساعت هایی که حرکات ساخت سوئیس دارند ، به طور قابل توجهی ارزان تر هستند. البته نمی شود به همین مقدار راضی بود. دنیای ساعت ها دنیای پیچیده‌ای از ظرافت و پیچیدگی و صد البته سلیقه است. ساعت دوستان سراسر دنیا هنوز هم بر سر انتخاب قطعی یکی از این دو کشور مردد مانده اند. نمی شود نقش هیچ کدامشان را در دنیای ساعت های مچی و جهان پهناورشان کمرنگ یا پررنگ دانست. هر کدام از این دو کشور نقش مهمی در تاریخ ساعت جهان دارند و هر دو بسیار بسیار بسیار قابل احترام اند. ما در این مقاله درباره مزیتها و معایب ساعت های سوئیسی و ژاپنی صحبت کردیم اما انتخاب بین این دو ساعت با شماست. جدال میان ساخت ظریف و زیبا با دست و کیفیت فوق العاده بالا و یا دوام بالاتر و عملکرد فوق العاده با قیمت پایین! شما کدام را انتخاب می کنید؟؟    
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دلیل بازگشت وجه