همیشه
کوکـــه ...

تاریخچه ساعت مچی

تاریخچه ساعت مچی بر اساس مستندات رکوردهای جهانی گینس، به سال 1868 برمی گردد که اولین ساعت مچی برای بانوی اشرافی، کنتس کوسکوویچ توسط سازنده ساعت سوئیسی پاتک فیلیپ در همان سال ساخته شد. اما سازنده اولین ساعت مچی برای آقایان به راحتی قابل پیگیری نیست. مردم از زمان های ماقبل تاریخ تا عصر تکنولوژی مدرن، همیشه شیفته مشاهده گذشت زمان بوده اند. دنیای هنر زیبایی، تعداد زیادی دستگاه مختلف برای اندازه گیری زمان را به خود دیده است.

پیشهاد ساعت کوک: برای مشاعده مدل های برند پتک فیلیپ کلیک کنید.

اختراع اولین ساعت ها

درسرگذشت ساعت آمده که ساعت های آفتابی و ساعت های آبی از متداول ترین روش های ردیابی زمان قبل از اختراع ساعت مکانیکی در اواخر سال 1200 بود. در تاریخچه آن می بینیم که در سال 1275، اولین ساعت مکانیکی در انگلستان اختراع شد. یکی از قدیمی ترین ساعت های کاربردی برای کلیسای جامع در سال 1386 تکمیل شده است. این ساعت صفحه ای نداشته و با زدن زنگ، ساعت را خبر می دهد. تاریخچه ساعت مکانیکی به اوایل دهه 1300 بر می گردد که سه ساعت مکانیکی در ایتالیا ساخته شد. یکی ساعت نجومی، دومی هر ساعت زنگ می زد و سومی ساعتی که طلوع آفتاب و روزهای ماه را دنبال می کرد. در طی سال ها، آهنگران به ساختن ساعتهایی با زنگ های بلند ادامه می دادند تا صدای آنها در خانه های بزرگ و شهرها شنیده شود.

قرن 16 و شروع صنعت ساعت سازی

قرن شانزدهم استفاده از فلزات مختلف از جمله برنج، برنز و نقره به جای آهن مورد استفاده قرار گرفته بود. تاریخچه ساخت ساعت توسط صنعتگران سوئیسی در دهه 1540 شروع شد، زیرا جان کالوین اصلاح طلب استفاده از جواهرات توسط مردم را منع کرد. این کار جواهر فروشان را وادار کرد که برای کارِ جایگزین، ساعت سازی را بیاموزند. در سال 1574، اولین ساعت جیبی از جنس برنز که دارای تصاویر مذهبی در سطوح جلو و پشت آن بود، ساخته شده است.

قدیمی ترین ساعت در تاریخچه ساعت مربوط به سال 1505

تاریخچه ساعت در قرون 17 و 19چه بوده است؟

گذشته ی ساعت پاندولی یا آونگ دار به سال 1656می رسد که توسط کریستین هویگنس در همان سال ثبت اختراع شد، اما اولین بار در سال 1602 توسط گالیله مورد مطالعه قرار گرفت. ساعت آونگ دار نسبت به دقت ساعت های مکانیکیِ موجود، انحراف زمان از 15 دقیقه در روز، را به حدود 15 ثانیه در روز کاهش داد. از حرکت آونگ برای اندازه گیری نیروی گرانش استفاده می شود. دانشمندان، از جمله اسحاق نیوتن، از نیروی حرکتی آونگ برای اندازه گیری دقیق شکل زمین کمک گرفتند. با گذشت سالها، از آونگ نه تنها برای اهداف علمی، بلکه برای نگهداری دقیق ترین زمان نیز کاربرد داشته است.

درباره ابداع ساعت های جیبی چه می دانید؟

در حالی که تاریخ ساعت های جیبی به اواخر قرن شانزدهم می رسد، در هنگام تولید فقط امکان نشان دادن  ساعت را داشتند و در سال 1680 بود که عقربه های دقیقه شمار به ساعت اضافه گردیدند. اولین عقربه ثانیه شمار 10 سال بعد اضافه شد اما تا مدتی استفاده از آن معمول نبود. پس از آن ساعت جیبی جایگزین ساعت های آویزدار قدیمی شد. در تاریخ ساعت گفته می شود این تغییر پس از استفاده چارلز دوم پادشاه انگلیس در پوشیدن جلیقه رخ داده است. به دلیل آنکه ساعت را بتوانند بدون آویز در جیب جلیقه بگذارند و برای جلوگیری از بیرون آمدن لبه های تیز و مخرب ساعت از داخل لباس، اطراف آن به شکل صاف و خمیده ساخته و پرداخت شده بود. در سال 1610 جهت محافظت از صفحه ساعت از دست زدن و جلوگیری در برابر آسیب، روی آن با شیشه پوشانده شد.

ساخت و تولید ساعت های خاص به چه زمانی می رسد؟

در تاریخ ساعت آمده است که تولید ساعت های خاص از دهه 1700 رواج بیشتری پیدا کرد. تولیدکنندگان، ساعتهایی را در هر شکل و اندازه از جمله ابعاد بزرگ و ساعتهای تزئینی رومیزی تولید می کردند. از آنجا که ساعت ها به یک فرآورده اصلی در جریان زندگی تبدیل می شدند، توسعه بیشتر همراه با فناوری را به دنبال داشت. در سال 1715 مکانیزم جدیدی در تاریخچه ساعت پدید آمد که ضرباتی را از فنر یا وزن به چرخ توازن یا آونگ منتقل می کرد. این مکانیزم دقت بیشتری را به همراه داشت.

ابداع مکانیزم خودپیچشی و ساخت ساعت های نازک

اولین مکانیزم خود پیچشی در سال 1770 توسط آبراهام – لوئیس پرلت اختراع شد. ژان آنتوان لپین در همان سال امکان تحرک کمتری را ایجاد کرد که به ساعت سازان اجازه می داد ساعت های نازک تری بسازند و صاحبان ساعت بتوانند آنها به راحتی پنهان کنند. این مکانیزم، اگرچه در سال 1759 اختراع شد، اما در سال 1785 کارایی آن بهینه سازی شد. این روش در ابتدای امر در انگلیس مورد استفاده قرار می گرفت زیرا ساعت سازهای سوئیسی تا اواخر دهه 1800 از مکانیزم سیلندر استفاده می کردند.

نمونه جدید مشابه اولین ساعت مچی زنانه

تولید انبوه در کدام مرحله از تاریخچه ساعت می باشد؟

با ارتقا فن آوری در قرن نوزدهم، تولیدکنندگان همچنین توانستند سیستم های خود را برای تکثیر ابزار و ماشین آلات توسعه دهند. تولید انبوه در ایالات متحده، ابتدا در دو ایالت این کشور اوج گرفت. در سرگذشت ساعت مشخص است که مواد ارزان قیمت، امکان تولید انبوه ساعتهای جیبی را فراهم می کند. در نتیجه ساعت ها را برای اولین بار در دسترس مردم عادی قرار می دهد. تولید انبوه همچنین تغییراتی را در نحوه تنظیمات ساعتهای جیبی به وجود آورد. از حدود سال 1860 به بعد، پیچیدن پیچ تنظیم توسط کلید با پیچیدن پیچی  بدون کلید جایگزین شد. این بدان معنی بود که با چرخاندن تاج ساعت جیبی، از زخمی شدن ساعت جلوگیری می گردید.

تاریخچه ساعت های مچی مربوط به چه زمانی می باشد؟

اولین ساعت مچی در سال 1812 متناسب با مچ دست ملکه ناپل تولید شد این ساعت ها در دهه 1570 به عنوان ساعت بازو معرفی شده بودند. ساعت مچی ابتدا توسط خانمها استفاده می شد زیرا ساعت ها در معرض آسیب بودند به همین دلیل مردان از ساعت جیبی استفاده می کردند. ساعت های مچی در مردان بیشتر مورد توجه ارتشیان قرار گرفت.

اختراع ساعت های غواصی و خلبانی

در سال 1880، کنستانت ژیرارد به میزان انبوه دو هزار ساعت مچی برای افسران نیروی دریایی آلمان تولید کرد. در سرگذشت ساعت آمده که خلبان برزیلی آلبرتو سانتوس- دومونت در جستجوی ساعتی بود که به او امکان دهد هنگام تنظیم پروازها هر دو دست خود را روی کنترل ها نگه دارد. او با دوست خود لویی کارتیه تماس گرفت تا یک گزینه جایگزین ارائه دهد. کارتیه و ساعت ساز او ادموند جاگر ساعت مچی سانتوس را تولید کردند که با استفاده از آن در حین پرواز توسط سانتوس- دومونت مشهور شد.

نمونه جدید مشابه اولین ساعت مچی آلبرتو سانتوس

تحولات مدرن در تولید ساعت چه تاثیری داشته است؟

در سال 1930، اولین کرونومتر توسط شرکت Breitling ثبت اختراع شد ولی در اصل در دهه 1770 اختراع شده بود. در تاریخچه ساعت کرونوگراف، آمده است که این ساعت ها در حالی که شبیه به کرنومتر است علاوه بر امکان رکورد گیری، میزان زمان را نیز اندازه گیری می کند. ساعت های برقی در دهه 1950 معرفی شدند. عقربه ها به صورت مکانیکی حرکت می کردند اما چرخ توازن توسط سولونوئیدی که با عبور جریان الکتریکی، میدان مغناطیسی تولید می کند، تغذیه می شد.

آغاز ساخت و معرفی ساعت های الکتریکی کوارتز

تاریخ ساعت های الکتریکی کوارتز به معرفی آنها در سال 1969 می رسد. ساعت کوارتز تمام قطعات متحرک موجود در ساعت های مکانیکی را از بین برد و آنها را با یک باتری جایگزین کرد. این باعث دقت بهتر و نگهداری آسان تر ساعت ها گردید. ساعتهای کوارتز به جای حرکت سیم پیچ، توسط باتری کار می کنند و از شمارنده های دیجیتال برای شمارش زمان استفاده می شود. امروزه ساعت های غیر کوارتز عمدتا توسط مارک های لوکس سوئیسی تولید می شوند. بسیاری از قطعات این ساعت ها از سطوح صیقل داده شده صفحه تا کوچکترین پیچ ها به صورت دست ساز تولید می گردند. در حال حاضر تولید ساعت مچی های لوکس شکلی از هنر واقعی است که افراد زیادی نمی توانند از آن برخوردار شوند.

سوالات و پیشنهادات خود را در همین صفحه از ما بپرسید در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دلیل بازگشت وجه