بررسی برندها

چند نکته مهم اما کاربردی برای طولانی کردن عمر ساعت 

یکی از دغدغه های  طرفداران ساعت مراقبت و نگهداری از باتری ساعت و نحوه طولانی کردن عمر ساعت می باشد. شاید بخواهید ساعت خود را به فرزند خود هدیه دهید یا ساعتهای های کلکسیون خود مراقبت کنید. در این مقاله از ساعت کوک می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه شما می توانید عمر طولانی برای ساعت خود رقم بزنید و تا سالیان سال از آن استفاده کنید.

ساعت تان را روی دست خودتان تنظیم نکنید!

بیشتر افراد زمانی که ساعت شان در دستشان است شروع به تنظیم کردن عقربه های آن می کنند این کار زمانی که ساعت را در دست دارید احتمال آسیب دیدن میوه پیچ را افزایش می دهد و ممکن است در طول زمان طولانی باعث از خراب شدن آن شود.پس اگر عمر طولانی برای ساعت خود  خواهید از این موضوع غفلت نکنید.

پس برای جلوگیری از این خرابی بهترین حالت این است که ساعت را از دست خود خارج کرده و روبه روی صورت خود قرار داده و آن را کوک کنید،شاید این کار کوچک به نظر برسد اما به مرور زمان قطعاً تاثیر آن را خواهید دید.

از ساعت تان تمیز نگه داری کنید این کار باعث طولانی کردن عمر ساعت می شود.

همانطور که تمامی لوازم شما اعم از تلویزیون، گوشی موبایل و یا حتی میز تلویزیون و… نیاز به گردگیری و تمیز شدن دارند، ساعت شما نیز باید توی روتین گردگیری و تمیز کردن تان قرار گیرد. ساعت ها در طول زمان در هوای ازاد یا در کمد دچار خاک گرفتگی می ‌شوند و باید تمیزکاری یا به قول معروف روغنکاری شوند.

به یاد داشته باشید که ساعت هایی که ضد آب هستند را می توانید با یک پارچه نمدار تمیز کنید  اما این نکته را فراموش نکنید اگر ساعت ضد آب نیست از یک دستمال یا پارچه های خشک استفاده کنیم . تمیز کردن ساعت هایی با بند استیل بسیار ساده تر از ساعت های بند چرمی یا سیلیکونی هستند.  اما در تمیز کردن هیچ کدام از این موارد درنگ نکنید چرا که این موضوع باعث طولانی کردن عمر ساعت شما می شود.

محلی برای جای دادن ساعت خود تعیین کنید  

اگر از ساعت های لوکس و گران قیمت استفاده می‌کنیم  یا کلکسیون ساعتهای کلاسیک و لاکچری دارید و یا حتی اگر از یک ساعت ارزان قیمت استفاده می کنیم،  پیشنهاد ما به شما این است که یک محلی را برای قرار دادن ساعت های خود انتخاب کنید ، می توانید ساعت خود را در گاو صندوق را در کمد خود نگهداری کنید اما به یاد داشته باشید که محلی که ساعت خود را در آن قرار می دهید باید خشک و بدون رطوبت باشد چراکه برای طولانی کردن عمر ساعت این مورد نیز ضروری است،  همچنین سرمای بیش از حد باعث می‌شود از روغنی که داخل چرخ دنده های ساعت شما وجود دارد به مرور زمان خشک و سفت شوند که این مورد باعث آسیب دیدگی ساعت شما در طول زمان می شود.  بهترین محل نگهداری از ساعت داخل جعبه خود ساعت می باشد.

برای طولانی کردن عمر ساعت، ساعتتان را بلا استفاده نزارید!

بگذارید با مثال این پاراگراف را برای شما واضح تر کنم، قطعاً برای شما پیش آمده یا حتی شنیده اید که می گویند باطری ماشین بعد از مدتی خوابیدن و ثابت ماندن در یک جا خالی شده و ماشین روشن نمی شود از نظر فنی به مشکل خورده است،  ت ها نیز مانند باطری‌ماشین عمل می‌کنند و اگر مدت زمان طولانی از آنها استفاده نشود دچار از کار افتادگی می شود . پس برای طولانی کردن عمر ساعت خود هر چند وقت یک بار از آن ها استفاده کنید. البته این موضوع مختص عزیزانی است که  ساعت های خود را مدتهاست در جعبه خود و یا در گاوصندوق خود قرار دادند.

برای طولانی کردن عمر ساعت از بندهای ساعت خود به خوبی مواظبت کنید 

ساعت های مچی با بندهایی که به دور مچ دستان ما می‌پیچند جلوه می گیرند،  یکی از راه های طولانی کردن عمر ساعت مراقبت از بندهای آن می باشد.

تمیز کردن بند های بسیار راحت تر از بندهای چرمی می باشد چرا که می توان با یک دستمال نمدار آنها را به خوبی تمیز کرد اما بندهای چرمی فرار می کند پس باید در نگهداری از آنها خیلی بیشتر دقت کنید. تماس بلند مدت با نور خورشید، استفاده مکرر،  رطوبت ، آب و هوا و یا مواد آرایشی و بهداشتی می‌تواند به بندهای چرمی آسیب جدی برسانند.  برای جلوگیری از این مشکل هر چند وقت یه بار و در یک مکان مناسب با یک تسمه خشک رطوبت و  چربی بند های چرمی را پاک کنیم.

 از پیچ های تنظیم ساعت زیاد استفاده نکنید 

یکی از کارهایی که  مانع عمر طولانی برای ساعت می باشد حساسیت به خرج دادن در تنظیم ساعت می باشد که باعث کاهش عمر ساعت می شود.  یکی از مهمترین نکات در این بخش این است که پیچ ساعت را در جهت چرخش عقربه های ساعت بچرخانید.

 ساعت خود را  زیاد در برابر آب قرار ندهید 

یکی از مهمترین نکات در طولانی کردن عمر ساعت  فقط یک جمله می باشد.  آن هم تفاوت بین “ضد آب”  و ” مقاومت در برابر آب”  می باشد.  اگر دوست دارید ساعت خود را با خود به استخر ببرید ایا موقع حمام کردن از ساعت با خبر باشید باید به شما بگویم که اولین گام برای کاهش عمر ساعت خود را برداشته اید.  مگر اینکه ساعت شما مناسب برای این مکان ها باشد.

برای طولانی کردن عمر ساعت با ساعت خود نخوابید 

آخرین نکته درباره طولانی کردن عمر ساعت این است که به هیچ وجه با ساعت خود به رختخواب نروید زیرا زمانی که در رختخواب خود هستید دائم در حال تغییر  حالت خود هستیم این امر می‌تواند به ساعت شما که در دستان شما است صدمه بزند مخصوصاً اگر ساعتتان دارای بند چرم می باشد.  پس پیشنهاد ما به شما این است که قبل از رفتن به رختخواب ساعت خود را از دستان خود در بیاورید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *